Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Невероятно! Община Велинград РАБОТИ!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Невероятно! Община Велинград РАБОТИ!

Мнениеот stonys » 11 Юли 2009, 21:46

Да, за трафика в района сте прави. Местните баровци, за софийските копелета не говорим - безсмислено е, на новите си и честно спечелени коли, ще се избият да влязят с тях в кафенето - независимо, че има знак влизането забранено. Да не говорим, че с "мъдрата" подкрепа на общината беше отрязано едно голямо дърво,сигурно внезапно е заболяло, за да може да бъде направено разширение на Алиби... Може би наистина всичко е пари.....все пак Велинград...
stonys

Мнениеот mirrea » 08 Авг 2009, 14:01

rocafeller написа:Само така ! За напред още повече. Браво на общината ! На кмета !

Аз пък не мисля че заслужават адмирациите ви,просто избрахме най-малкото зло.
Кмета ни не е пиян ,а много пиян!И не от алкохол,както си мислиш ти???Не той е пиян от собствената си любов към себе си!Добър човек е Лебанов,Да седнете на една маса да ти говори,да ти говори ехее,нема като него,а как обещава???
Но да се върнем към действителността.Какво се промени за една година??Еми нищо!Смениха се хората в администрацията,зам кметове ,директори на дирекции и нищо повече!Предните не бяха добри,но тези направо са напаст!Някой да се е срещал със зам кмет от вас?Ами не,щото не може да ги намериш,се са в командировка,но няма лошо, нали нашите медии ЧЛК и ТЕМПО ги хвалят!Някой да се е срешал и с кмета?Да ама в кръчмата нали!Ходили ли сте скоро на втория етаж в общината???Сигурно не ,защото няма да ви пуснат!Нещо да се промени в града?Аха сетих се-Имаме си нова сцена,ама за 200 бона можеше и по-хубава да е!Имаме си и паметник на Гяуров и той хубав като за 100 000!Закърпиха и някой улици,е нищо че асвалта се рони,ама нали са наши хора халал да им е!Пък братко си гепна добре-училище в Сърница,Водопровод в Драгиново и по района ,е нищо работа 2-3 милиона,нищо че има Закон за обществени поръчки,ама батко гладен ли да стой???? НО ТОВА НЕ Е НАЙ-ЛОШОТО!Къде е връзката с общински съвет??Ами скъса се!Лоша работа,как можаха тия така да се сдушат/ВМРО,ДПС и БЗНС/Май Сашо ,Жоро И Фидел излезнаха тарикати!И ква стана ся тя!Няма кой да гласува паричките който откраднахме,лошо то ако има държава може и в затвора да идем!Как не ги е срам даже и накрая и бюджета не гласуваха ами сега ако дагодина няма бюджет???Мале страх!Нема какво да скрадним!Старите кметове и общински съвет не се разбираха ама тез пъс хептен!И накрая драги ми читателю ще поразсъждаваме за алтернативата!
Прав си че няма,и това е НАЙ-ЛОШОТО!Защото когато в една община от 13 регистрирани кандидат кмета нямаш избор е зле!Значи никой кадърен човек не желае да се маскари или да го маскарят,Защото когато нямаш възможност да си подбереш екип,когато не всичко зависи от теб,когато трябва да станеш политически заложник никой кадарен човек няма да стане кмет/е не че и такива като Томе Пачалов ще му позволят де/За това драги ми читателю:
Пии една ракия,напсувай кмета ,поне да ти олекне!Щото той така или иначе си пие и без да ни псува пак ни е..... майката!!
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 08 Авг 2009, 17:27

:o
Миреа, потресена съм от твоя пост! Изобщо не предполагах за какви мръсни игри и за какви големи суми става въпрос в община Велинград! Сцена за 200 хил., паметник за 100 хил.!!! Колко ли струват реално и колко ли са си гушнали общинарите? Братя, баджанаци, братовчеди, навързани като свински черва! А спа-столицата е с изкъртени пътища и редовен режим на водата :evil:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 08 Авг 2009, 20:09

Ти защо мислиш бяха тези циркове тук,чак до Бареков стигнахме,ами със СОУ Кирил и Методи какво стана,там колко пари се надписаха,после със почистването нали ги дадоха по ТВ-то кмета със шефа на Еко Титан и със Г.Янчев скрили се в една барака до на Дузпата хотела и преговарят,каква работа имат там тези тримата...(а в същото време трябваше да са на сесия).Всички общински оферти се дават на фирми близки до кмета,и хубаво нека краднат ама те се бяха оляли...нали затова не приеха бюджета за годината,на господата не им излизат сметките и Беев и Гагов,понеже ги е яд че не са краднали те, му правят спънки и му вадят кирливите ризи(те м-у другото много спомогнаха той да спечели,с цел да не ги забрави като стане кмет,но явно кмета не обича да дели и стана цирка на който бяхме свидетели).
Аз не харесвам нито единия от тримата, но е добре да има такива като тях в опозиция,защото след резила и изобличенията виждам че има резултат,макар и малък все е нещо...
Искрено се ядосвам като говоря/пиша на тази тема защото ме боли за града,през последните години хората в общината на Велинград направо прекалиха,толкова години нито един свестен спечелен проект,как да има проект като общинската администрация не им работи,слагат свои хора,некадърни-пример какво разбира бившия шев на пощата г-н Пукнев(нищо против него лично) от ВИК за да го сложат шев на ВИК,хората с образование за този пост нямат работа за да може връзкарите да си наместят д-то на някакъв пост,от който да може да тече.
Как да има проект за развитие на града като няма екип който да работи за това,няма написана програма която да се следва.Евала на кмета на Ракитово лека му пръст...
Нашите управници Прекалиха до степен да влязат хората на сесиите им и да не могат да ги укротят,но те това заслужават май...
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 09 Авг 2009, 11:31

Ето, пак ново 20
http://www.velingrad.com/modules.php?na ... e&sid=4224
Нямало приходи от СИП :lol:
Преди малко показах това на човек,който работи към Синя зона,човека остана втрещен.
Имам предложение:
Господата от Общинска Администрация да бъдат щателно проверени от ДАНС и прокуратурата за злоупотреба в особено големи размери, конфликт на интереси, превишаване на правомощия, корупция, нека проверят всеки договор, всяка фактура, всяко действие по закона за строителството и поръчките, всяко строително разрешение, документооборота, жалбите от граждани,заменките на общински терени, всичко основно да проверят.Защо е назначил за замесник кмет некадърна и корумпирана БКП номенклатура като г-жа Цветанска от партията на бандита и обвинен за множество престъпления и присвоявания Александър Томов (Сашо апашо).Нека проверят основно цялостната и дейност и на нея.Изказването му да го хванат за к.ра е абсолютно доказателство за простотията, ограничеността и алкохолната деградация на кмета.
Тук давам някои примери за проверка:
За банкета за 50 годишнината
За паметника на Н.Гяуров
За ремонтите в "Кирил и Методи"
За сцената
За Грозния комплекс до Кисловодск-кой позволи да се изсече толкова гора :?: :!: И не само са позволили а чувам,че щели да никнат още такива здания в района над "БОР"
Много се надявам някои от горепосочените господа да прочете това и критиката ми да се окаже градивна и конструктивна.
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 09 Авг 2009, 12:39

Ето от тук виждам,че някои суми са преправяни-намалявани от за ремонт на "Кирил и Методи бяха писани първоначално о-ло 30000лв,а сега след проверката (имаше някаква проверка от Данс)се оказва че са 4000,така че има файда от Бея бе,ама да си стои в опозиция най-добре :lol:
http://www.velingrad.bg/ - раздел-отчети/отчет за изпълнение на бюджета за 2008г.
Отчет за прилагане на градоустройствените планове по ЗУТ. (тук също има доста интересни неща за бъдещето на града-Клептуза,Юндола...)
П.П Исках да кача отчета тук,но разширението xls не е разрешено.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 09 Авг 2009, 19:31

Нямам думи!
Много тъжно и жалко. :|
Да не говорим колко смешно звучи гръмкото название спа-столица за град, в който има толкова неуредици и който се управлява от тотални мошеници и крадци.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Какво?!

Мнениеот e-trn » 10 Авг 2009, 19:07

200 хиляди за тази НЕДОДЯЛАНА сцена?! :evil:

Аз не мога да повярвам! Не стига че са крали та не са се спряли, а и самата сцена въобще няма никакъв замисъл!!

Вие да сте видяли некъде сцена, където светлината от прожекторите осветява публиката?! :evil: Защото аз не съм!! Тук в сайта гледах разни клипчета от различни събития и навсякъде излиза много лошо заснетото... защото светлината от лампите осветява публиката... да кажа аз като полупрофесионалист. :twisted:

Да не говорим, че тази бяло-синя студена светлина ме дразни изключително много. Толкова ли не могат да сложат жълти енергоспестяващи (или не) прожектори и лампи и да ги насочат САМО към сцената, не към публиката.

Ама от къде толкова акъл! Акъл само за крадене...
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот dora » 21 Авг 2009, 16:24

Не знам как работи Община Велинград, но вечно се джавкат...вместо по по- конструктивен начин да разрешават проблемите и разногласията си.
Аватар
dora

Мнениеот inside_all » 10 Ное 2009, 19:30

Леле кой казва че работи . Работи ама друг път .
Прос пример Баба ми има наследен имот близо до гробищата в каменица и от 2 години по общината и неможе да го управи все още та това ли му викате работа.
inside_all

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград