Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Хубава сладкарница във Велинград

Хубава сладкарница във Велинград

Мнениеот kalispera » 02 Окт 2009, 10:10

Може ли някой да ми препоръча хубава сладкарница с вкусни тортички, където да заведа гости, които не са от Велинград. Сещам се само за Мириам. Знаете ли някое друго, хубаво сладко местенце?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Re: Хубава сладкарница във Велинград

Мнениеот dora » 02 Окт 2009, 10:42

Не се сещаш , Калиспера, защото НЯМА. защото ако имаше отдавна щеше да се знае от много хора и там да прекакарват приятни минути, а пък като се има впредвид децата колко много обичат вкусотии, много често щяха да ходят с майките си там. Няма такова атрактивно вкусно местенце.
Аватар
dora

Мнениеот rocafeller » 02 Окт 2009, 13:41

И аз не мога да се сетя. Има иначе сладкарници, но по-голями и така по-модерни не се сещам освен Мариам. Не знам, другите да кажат.
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот lora_99 » 02 Окт 2009, 13:47

Здравейте! Не съм от Велинград,но често го поксещавам по различни поводи. Хубава сладкарница, според е Меги - в центъра на града. Винаги има пресни тортички, пък и е приятно.
lora_99

Мнениеот kalispera » 02 Окт 2009, 19:18

Да, "Меги" е доста стара сладкарница във Велинград. Мисля, че и в Чепино има. Но някак си и асортимента им е леко старовремски. Иска ми се нещо по-изискано като обстановка и тортички, малко по-специални ;) Може би в сладкарниците на някой от скъпите хотели предлагат, но не съм попаднала. От личен опит знам, че в Гранд Хотела и в Спа Клуб Бор със сигурност сладкарските изделия не са на ниво.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 03 Окт 2009, 22:15

Хубава сладкарница според мен във Велинград няма и нямам предвид да е голяма и луксозна а да има хубав асортимент и вкуснотийки.Не става въпрос само да е прясно направено...рецептите на сладкарниците в града ни са стари.Аз като ходя извън града винаги ходя на сладкарница за да си наваксам:-)
От скоро се намирам в Германия и на всяко излизане си хапвам по някоя пастичка,тук много се ядат сладоледени вкуснотии,и аз която ядеше сладолед веднъж-дваж годишно сега всяка седмица,че и по няколко пъти,просто сладкарниците и сладоледените салони тук наистина са на ниво и няма как да устоиш.
Дано и в нашия град да се намери някой майстор сладкар и да отвори една свястна сладкарничка,предполагам че има хора които са работели в чужбина по такива места,един съвет към тях:
Понякога може да се изкарват пари и в родните места,не само в чужбина стига да намериш празна ниша...ето една такава.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 03 Окт 2009, 23:53

Ах, Миреа, мисля, че ти схвана какво имам предвид под "старовремски" торти ;)
Завиждам ти за пекарните и сладкарниците в Германия, сладкишите там са наистина фантастично вкусни. Чак ми се дояде парче кезекухен 8-)
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 04 Окт 2009, 20:25

Веднага си хапвам едно парче и за теб Калиспера(разбирай го буквално) :P
Днес хапнах в една кафе-сладкарница ябълков щтрудел гарниран със топка сладолед и сметана,беше страхотно...между другото намерих рецепти за щрудела и мисля скоро да си направя в къщи по същия начин.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 09 Окт 2009, 20:25

Ех, да ти е сладко, mirrea :D
Като изпробваш рецептата, можеш да я пуснеш и във форума, защото сега е тъкмо сезона на ябълките, да спретнем и ние по някой ябълков щрудел ;)
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 12 Окт 2009, 20:37

Пробвах я, хареса ми.
Рецептата я пуснах в темата "Кулинари от Велинград".
Аватар
mirrea

Следваща

Назад към Всичко за града