Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Във Велинград къде има йога?

Във Велинград къде има йога?

Мнениеот svetlana » 13 Окт 2009, 22:23

Някой знае ли къде във Велинград има йога. Интересува ме всичко по темата учители, курсове .
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Re: Във Велинград къде има йога?

Мнениеот dora » 13 Окт 2009, 22:30

Бях чувала , че понякога в неделя в бившия пионерски дом се провеждат такива курсове, но най- добре- иди си на място и поразпитай!
Аватар
dora

Мнениеот Nat » 02 Ное 2010, 16:30

A къде се намира това място?
Nat

Мнениеот Nat » 04 Ное 2010, 12:04

Открих къде се намира някогашния пионерски дом, понастоящем обаче това е Общинският детски комплекс. Това е една голяма сграда, която се пада зад градинката на лятното кино и кремъчната баня. Срещу нея има едно заведение, което се пада в границите на самия мини-парк.

Йога има всяка събота от 11 ч., като се провежда в кафенето там, което е добре отоплено и е с много приятни сатенени жълти и лилави завеси - придават мекота на светлината вътре - на пръв поглед добър избор за занимания по йога, медитация и т.н. Водят го две жени, които идват от Пловдив, до колкото разбрах. Консумацията от заведението може да се пропусне - плачевно е състоянието!

На същото място има курсове по народни танци всеки понеделник и сряда вечер от 18 ч. Иначе има всякакви други занимания за деца - свирене на различни инструменти, пеене, театър и т.н.
Nat

Мнениеот Nat » 08 Ное 2010, 19:46

"Проверката" мина успешно тази събота. Почаках половин час и чак в 11:30 се появи... един човек - добре че беше водещият. :) Дамата се занимава с йога медитация по системата "Сахаджа". Имаше теоретична част с представяне на енергийното тяло на човека и кратка медитация. Присъединиха се случайните минувачи (все пак е лафката на Общинския детски център) и се понасъбра народа. Мнението ми е, че е важно да се знаят и най-вече практикуват тези неща, но сякаш малко едностранчиво, защото в самата "йога" (която означава "съюз" в превод от санскрит) духовното развитие на човека не се дели от физическото. Тук липсва т.нар. хат(х)а йога - физическите упражнения за огъвкавяване на тялото и научаване как се борави с енергията му за самолечение, как дишането определя нивото на енергията в тялтото и т.н. До колкото разбрах преди време е водил такава цялостна йога художникът Бранко, но дали и къде... остава вие да разберете, тъй като аз отново тръгвам на път. Бъдете здрави! :hai:
Nat

Мнениеот e-trn » 09 Ное 2010, 22:45

Nat написа:духовното развитие на човека не се дели от физическото.

Подкрепям спорта и всякакви физически практики, включително и йога. Но ми стана интересно другото... Какво точно разбираш под "духовно развитие"? Тука в тоя форум малко хора (чети никакви) има като теб, толкова ентусиазирани за по-добър живот :)
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот Nat » 10 Ное 2010, 15:55

... Развитие силата на духа ... във всякакви условия ;)
Nat

Назад към Всичко за града