Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Транспорт

Re: Транспорт

Мнениеот inside_all » 17 Сеп 2009, 15:49

malkite reis4eta gi nqma ve4e ;) taka 4ee :!:
inside_all

Мнениеот inside_all » 14 Окт 2009, 18:40

Към Велинградските жители... Да сте забелязали доста таксита нелегални да спират по спирките . Не ти дават касова бележка , а в автобуса се къса билет и това е застраховката на пътника, докато нелегалния взима пътника и го кара на цената на билета без да му даде никакъв документ за тази услуга --- чиста пара.
inside_all

Мнениеот mirrea » 14 Окт 2009, 19:26

Искам да питам inside all,ако наистина сте от сем.Бееви, докога междуградските превози ще се извършват с тези автобуси,и ако няма пари за нови,защо поне не се перат автобусите(само едното метене не стига),за да не мирише толкова лошо вътре,ставало ми е лошо от миризмата на автобусите ви до София и моля ви,не ми отговаряйте,че пътниците цапат много или миришат,в тези автобуси рядко се возят хора от този сорт...
Другото и също важно е техническото им състояние,което Видимо е лошо!
И ако това са ви възможностите,когато има друг превозвач по някоя линия поне не се карайте на клиентите които искат информация за такъв.
Имаше една фирма, която също превозва до София с малък автобус,аз разбрах за автобусчето случайно и когато отидох да питам за разписанието му Аделина Беева само дето не ме наби,и то защото я поставих на място.
Не вярвам превозвача да е бил нелегален,защото о-ло 2 месеца караше по този маршрут(може и да продължава да превозва,не знам),и ако нещо с документите му не е било наред със сигурност нямаше да му позволите да спира на автогарата ви,точно под табелата за София.
Аз съм се возила с този автобус 4 пъти,питах шофьора защо не дават информация в Автогарата и да не би да е нелегален,и тогава човека ми разказа какви спънки сте му правили,разлепяли сте информационните афиши,гонили сте го от автогарата,но той се оплакал в полицията и от там са ви забранили да го гоните.
Този шофьор винаги ми е давал билет.
Май не обичате конкуренцията...
И накрая да заключа,преди да се появи новия превозвач бях спряла да ползвам услугите ви,и си ходех до Сф. с колата,нищо че ми излиза по-скъпо,поне не ми става лошо :!:
Аватар
mirrea

Мнениеот inside_all » 14 Окт 2009, 21:10

Почвам да ти отговарям mirrea кратко и ясно.По въпроса за прането май си права, но ги перем веднъж в месеца с се возят мн. хора , затова утре купувам 2 микробуса 2008 г. мерцедес спринтер, само за София точно заради ТЕБ.На второ място техн. състояние не е никак лошо- за сведения погледни градове като Пазарджик, Панагюрище ,Ямбол и мн.други окръжни градове.По въпроса за Софииският превозвач, той беше и остава все така нередовен, искаше без да плаща за автогарово обслужване да спира на автогарата ни . Едвам го вкарахме в пътя с жалби и актове. Е, вече спира и плаща, но това не го прави редовен, защото няма одобрение от Областната Комисия по транспорта, а тя е съществено важна и без нея не може. Та значи, ако стане ПТП и претърпиш наранявания , неговият билет няма да ти покрие нищо, друг е въпроса че има около 10 акта от ИААА- ела мога да ти ги покажа.Засега не вдигам шум защото плаща както трябва.Ако ти се налага да пътуваш до София и обратно не се набутвай с на чичо ти колата а се вози в твойте микробуси.
inside_all

Мнениеот mirrea » 14 Окт 2009, 21:28

Не знам колко пъти ги перете,но изглеждат сякаш не са прани откакто са купени,пътувала съм и с други превозвачи,но като нашите автобуси не съм виждала,и не давай пример с най-западналите превозвачи,това ли ти е критерия?
Колкото до колата която карам,тя си е моя и преценявам кога и как да я карам,както и с кой превозвач да се возя.
Всеки има право на мнение...
П.П. ако ми пуснеш нови бусчета до Сф. наистина може да ме върнеш като клиент:-)
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 14 Окт 2009, 23:53

Не познавам лично никого от семейство Бееви, така че нито съм им поддръжник, нито пък са ми направили нещо лошо, за да съм им противник, така че, мисля че това което ще напиша е безпристрастно и обективно.
За градския транспорт - постараха се хората, замениха старите български и унгарски автобуси с други, по удобни, макар и втора употреба. Всеки автобус задължително се мете и мие всеки път, когато пристигне на последна спирка в Чепино. Приятно съм изненадан, че много точно спазват разписанието на движение - тръгват от последните спирки на Каменица и Чепино на всеки кръгли 15-30-45-00 минути. Малките бусчета, дето наскоро изчезнаха, се движеха извън това разписание в промеждутъци между тези минути и по този начин намаляваха времето за чакане по спирките. Макар че всички реват за автобуси през 4-5 минути, даже и сега, когато са през 15 минути, са полупразни... Бееви и милиардери да са, пак не биха издържали да даралянкат една камара празни автобуси през 4 минути...

За междуградския транспорт.. почти не го ползвам, но автогарата /по-скоро чакалнята или това, което е останало от нея/ е в плачевно състояние, гледам таблото с разписанието на автобусите и като си спомням как едно време не стигаше мястото да се изпишат всички пристигащи и заминаващи автобуси, ми се доревава...сега е празно от където и да го погледнеш.. Междуградските автобуси също са в трагично състояние.. все едно са докарани по Сърбия от времето на бомбардировките там...
Това са общо взето, впечатленията ми :)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 15 Окт 2009, 13:09

Аз пък се познавам със всички от семейство Бееви и нямам проблем да го кажа лично на когото и да било,дори съм го казвала на Димитър Беев и също съм безпристрастна,критиката която отправям би ми се искало да е градивна...
Когато нещата не вървят на добре,трябва да се назовава проблема,и обратното...
Аз съм защитавала Фидел Беев,не помня в този форум ли беше по темата за чистотата,защото когато беше макар и за малко кмет града се миеше редовно и лично съм го виждала в 7 сутринта да наблюдава как се чисти.
Така че не искам да оставям никакво съмнение,че имам нещо против когото и да било,или че защитавам нечии интереси.
Аз съм жител на Велинград и се интересувам от всичко свързано с благополучието на града.
Ще разкажа една случка,аз не пътувам много често до Сф. с автобус,но по едно време ми се налагаше поради прекалена умора и не ми се искаше да шофирам уморена,предпочитах да си дремна в автобуса,та прибирам се от София и в автобуса имаше група туристи,които като се качиха на рейса почнаха да го обсъждат,чуваха се отзиви като мале с тая таратайка къде сме тръгнали,е..си и спа столицата гледай само как ти тръгва екскурзията и т.н.
Хора, почувствах се толкова малка,и направо ме хвана срам,тези хора ни мислеха че сме много изостанали...
Едно от първите впечатления които прави града е,входа на града за тези които пътуват с автомобил,автобусите за тези които пътуват с кола и железницата,за тези които предпочетат железопътния транспорт.
За съжаление нито едно от трите изброени не е в добро състояние.
Аз съм сигурна,че ако обществения транспорт е на ниво,много повече хора биха го ползвали.
Аватар
mirrea

Мнениеот inside_all » 15 Окт 2009, 18:15

И прави сте и не. Велинград-автогара велинград София –автогара юг
Тръгва от Велинград- за София
От понеделник до четвъртак 6.7.10.13,30
Петък 6.7.10.13,30,15.30
Събота 6.10.13,30
Неделя 6.10.13,30.15,30.16

Тръгва от софия за велинград
От понеделник до четвъртак 9,30.13.15.16,30
Петък 9,30.13.15.16,30.18,30
Събота 9,30.15.16,30
Неделя 9,30.15.16,30.18,30.19

Патуването трае ===часа и минава през===

Линия
Велинград-автогара велинград Пловдив-автогара=====
Тръгва от велинград за пловдив
От понеделник до събота
7,30
неделя 7,30.15
тръгва от Пловдив за Велинград
от понеделник до събота
12,30
неделя12,30.17,20
патуването трае ===== и минава през
линия
Велинград-автогара велинград Пазарджик-нова автогара до гарата
Тръгва от велинград за Пазарджик
Всеки ден от 7.7,30.9,40.13.16
Тръгва от пазарджик за велинград
Всеки ден от 8,30.11,30.14,30.18
Патуването трае ==== и минава през==
Велинград-автогара велинград Благоевградавтогара===
Тръгва от Велинград за Благоевград
Понеделник 8,15
Петък 8,15
Тръгва от Благоевград за Велинград
Понеделник 13,40
Петък 13,40
Пътуването трае=== и минава през

Чепиноавтотранспорт Еоод обслужва всекидневно по няколко пъти на ден следните населени места в община Велинград !!!!!!
Абланица • Алендарова • Биркова • Бозьова • Бутрева .Враненци • Всемирци • Горна Биркова • Горна Дъбева • Грашево • Долна Дъбева • Драгиново • Кандови • Кръстава • Медени поляни • Пашови • Побит камък • Рохлева • Света Петка • Сърница • Цветино • Чолакова • Юндола
община ракитово : гр.Ракитово гр.Костандово с. Дорково
както и 125 курса на ден по линия 1
сметни колко курса са по километрите и ще видиш разхода за гориво а хора няма в автобусите .

погледни какви линии возим 90 % губещи и по високите райони .Ти ако си ще дадеш ли 80-90 хил лв. за автобус да возиш до Грашево или Пловдив.За софия вече взех но не ги пускам защото още не са в лицензията.А пътникопотока е спаднал с 40 % само от 2008 до сега с две думи автогарата работи за шофиорите и кондукторите аз не сам взел 1 лев от там, като имаш напредвид че нафтата на месец е 180.000 лв.заплати към 38.000 осигоровки 23.000 ДДС 21.000 и натеб остава айде да не казвам какво.Имай предвид и нелегалните таксита които крадът клиентите.За сега нови автобуси за Града е абсурт. При подписване на договора с общината миналата година така се набутахме ,трябваше да държим само автогарата и да взимаме такса за автогарово обслужване и да не се разправяш с шофиори които крадът нафта монтиори ,кондукторки крадливи абе ужас , трябваше друга фирма да се набутва ама както се казва отече вече.
inside_all

Мнениеот theclansman » 15 Окт 2009, 19:38

градски транспорт не използвам, защото градът и без това не ни е много голям, пък 6ост. за това разтояние ми се виждат доста, така че предпочитам пеша
когато ходя към София пък ползвам услугите на БДЖ, верно че е бавно и славно, но за 8лв. отивам и се връщам! сега като стегнаха малко вагоните на теснолинейката се пътува доста по добре.
за други дестинации също почти не ползвам автобуси. последно време почти навсякъде си пътувам с колата.

inside_all написа:
Тръгва от Велинград за Благоевград
Понеделник 8,15
Петък 8,15
Тръгва от Благоевград за Велинград
Понеделник 13,40
Петък 13,40
Пътуването трае=== и минава през

за тази линия(понеже уча там) лично на мен, а и на доста други хоре просто не им е удобна, затова като не съм с колата, пътувам с благоевградските автобуси за/от Пловдив. този ваш автобус хора са ми казвали дори, че е имало случаи в петък, като са в 13,30 на автогара в Благоевград, на касата да им кажат, "Ами автобуса не дойде, така че за Велинград автобуси няма". и при този вариант ти се налага да седиш до 6.20 сутринта на другия ден, да се прибереш, щото други рейсове просто няма, а поне благоевградския е сигурен, че ще пътува!
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот inside_all » 15 Окт 2009, 22:31

няма такъв филм за автобуса
inside_all

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града