Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Волфрамовото находище “Грънчарица”?

Re: Волфрамовото находище “Грънчарица”?

Мнениеот megalamer » 21 Дек 2014, 13:27

mirrea написа:Той целия град се отоплява на твърдо гориво и по-замърсен въздух от нашия през зимата не се сещам да съм виждала с изключение на Сф...

Абсолютно те подкрепям в това изказване - Велинград е в котловина и този смог се задържа целогодишно - лятото от колите и не знам още от какво също го има- докато примерно в Тракийската низина като духне един вятър и измете всичко... винаги съм се смял на пазарджиклии като ми кажат- блазе ви там горе, на чистия боров въздух... В продължение на 30-тина години пътувах служебно всеки вторник и четвъртък до Пазарджик и е имало безброй много пъти когато там съм се натъквал на по-чист въздух...
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 22 Дек 2014, 21:39

mirrea написа:Мислиш ли, че могат да мислят повечето хора...

Абсолютно НЕ могат! На принципа СМЕ (защото всички в даден случай сме се водили по стадото), Ние сме овце...

mirrea написа:Напоследък си мисля, че мината и теснолинейката могат да се свържат. Ако се случи мината да се отвори, може теснолинейката да превозва до Септември отпадъците, така няма да има задръстване от камиони по дефилето, ще е по-евтино и теснолинейката ще има товарни превози отново.

Едва ли ще стане това. Товарни превози по теснолинейката не вървят от 2004г., като през цялото това време можеше да се използва ЖП транспорта да се превозват дървени материали (в готов и/или суров вид) и още куп други работи, обаче както виждаш, си пъплят камиони.

megalamer написа:Велинградчани за да избягнат ужасната перспектива да се лишат от титлата "Спа столица на Балканите"...

То щото сме една "столица" за чудо и приказ направо. Пу пу пу...

megalamer написа:...с протестите си лишават стотици семейства от високия район от възможността поне един член от семейството да има някаква работа...

Много точно казано, ама нали са се събрали все "експерти" начело с Златьо, дето хал хабер си няма от геология, минно дело и всичките производни нам науки. Ама нали трябва да се изкаже с "компетентно" мнение. Виждаш ли, ако се почне с мината, щяло да има земетресения, защото било земетръсен район. Е по-малоумно изказване от много време не бях чувал (беше го казала, някаква професорка, дето трябва да си хвърли дипломата на секундата заради това изказване). Ама поне ме разсмя.
Щяло да замърси водата. Коя вода, осраната река ли, дето заСПА столицата трови с говната на туристите, защото е много сложно да се построи пречиствателна станция на изхода на града ли? А минералната вода, дето я откраднаха хотелите и за жителите остана усмивка по радиото.... Ай да не казвам през къде ме е, че Сульо Пулев от еди къде си, няма да си плацика гъзърете у СПАту.

megalamer написа:...Изброяват се стотици евентуални и въображаеми опасности от мината... ми то по тази логика дайте да вземем да се самоубием, защото Земята може да се сблъска с комета или огромен метеорит ...

Ами да, ето маите не познаха за 22.12.2012, ама днес пак е 22.12... дай да се гръмнем, защото може пък видиш ли да са им избягали 2 години и всъщност да няма утре...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 24 Дек 2014, 17:03

Такъв беше днес през целия ден чистия боров въздух във спа-столицата на Балканите - Велинград. На всички желаещи да я посетят- добре сте ни дошли, тук може да се сдобиете напълно безплатно с рак на белите дробове или поне една ХОББ...
IMG_0002.JPG
IMG_0007.JPG
IMG_0032.JPG
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 24 Дек 2014, 17:12

Това пак с фотошоп си го правил, тук е едно от най-чистите места в България. Особено през зимата въздуха е превъзходен.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
Аватар
theclansman

Мнениеот Александров » 10 Яну 2015, 22:37

"За запазване на община Велинград, като екологично чист регион без рудодобив"

Изображение

На 22.12.2014 в общинската художествена галерия град Велинград бе учредена местна гражданска инициатива "За запазване на община Велинград, като екологично чист регион без рудодобив". Гражданската инициатива бе учредена на основание на Чл. 46(1) от Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление и си постави за цел да работи с всички законови средства за съхранението на територията на община Велинград, като екологично чист район без рудодобив. В учредителното събрание взеха участие 82 души, жители на община Велинград. Учредителите единодушно подкрепиха предложението за започване на подписка.
На тази страница ще публикуваме информация относно дейностите на гражданската инициатива, събития, които организираме, както и полезна информация за района на Велинград.

Фейсбук страница на инициативата: https://www.facebook.com/zavelingrad
Александров

Мнениеот megalamer » 11 Яну 2015, 18:34

ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТ РАЙОН ????? преди 4-5 дена около 18.00 часа при връщане от работа пеш от Лъджене за Каменица след лятното кино нагоре малко ускорих темпото на ходене и към финансовото взе да ми причернява от липсата на кислород... дишах някаква лютива сиво-синкава смес с миризма на тлеещи дърва и недоизгорели въглища, а колите по булеварда се виждаха като в мъгла. макар че беше ясно време... ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТ РАЙОН !
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 11 Яну 2015, 20:13

То това, колко сме "екологично чисти" всеки го прави, ама дай да се правим на ощипани... Особено през зимата с всичките тези "екологично чисти" печки/камини/парна и др.... сме толкова чисти, че даже ни завиждат. Реката след града пък и тя колко е чиста, направо чудо и приказ.
Аватар
theclansman

Мнениеот Александров » 11 Яну 2015, 22:46

Да, екологично чист регион! Ако си мислите, че сега е мръсно, помислете какво ще стане ако въпросната волфрамова мина отвори! Четейки мненията Ви, съм напълно уверен, че не сте присъствали на обществените обсъждания, или най-малкото не сте прочели протоколите от тях. Моля, запознайте се с проблематиката, с лъжите на концесионера и с мнението на десетките велинградски жители, взели участие от трибуната. Сред тях лекари, сеизмолози, еколози, бивши специалисти от рудодобива, общественици, бизнесмени, политици, различни сдружения и т.н. Прочете и помислете, защо всички те са "Против".

Протокол от общественото обсъждане за добив на волфрам във Велинград, 28.11.2014
https://drive.google.com/file/d/0B2l-LHnpSarudkJpZC1VbnRmM1k/view?pli=1
Александров

Мнениеот Blind man » 20 Яну 2015, 12:53

Всеки сам за себе си трябва да направи равносметка кое е по-добро за града и региона- да има работни места освен в туризма, и в други отрасли или да се затвори Велинград в един изцяло туристически център. Ще поживеете в самозаблуда десетина години, за да разберете, че нито природа има, че отдавна е унищожено всичко, което е представлявало някакъв интерес или ценност, нито някаква алтернатива на туризма, за да се реагира при евентуална криза в отрасъла. Целта на съпротивата е най-вероятно да не се създава конкуренция за работната ръка и последващ растеж на заплащането в региона. Ако на някого му е пукало за екологията, то градът щеше да предлага целогодишно на жителите и гостите си най-чистия въздух и общодостъпна минерална вода.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот Blind man » 20 Яну 2015, 13:05

megalamer написа:
mirrea написа:Той целия град се отоплява на твърдо гориво и по-замърсен въздух от нашия през зимата не се сещам да съм виждала с изключение на Сф...

Абсолютно те подкрепям в това изказване - Велинград е в котловина и този смог се задържа целогодишно - лятото от колите и не знам още от какво също го има- докато примерно в Тракийската низина като духне един вятър и измете всичко... винаги съм се смял на пазарджиклии като ми кажат- блазе ви там горе, на чистия боров въздух... В продължение на 30-тина години пътувах служебно всеки вторник и четвъртък до Пазарджик и е имало безброй много пъти когато там съм се натъквал на по-чист въздух...

В Сф въздухът през зимата не е много по-мръсен от велинградския. Поне в началото на деня. Всяка сутрин в 6 и 20 часа излизам и тичам по 10 километра в парка. СВежо и чисто. Във Велинград сутрин по това време ако се затичам и ще ми се затлачи джигерът.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града