Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Култура

Re: Култура

Мнениеот dora » 04 Май 2009, 12:13

Повече с теб , Светлана , няма да се занимавам, колкото и да ми пишеш.Не претендирам за особена интелигентност но с прости хора като теб не желая да комуникирам. намери си някъде място за изява , където се ръсят простотии от такива като теб.
Аватар
dora

Мнениеот dora » 21 Юли 2010, 11:49

На велинградските културни празници особено "културно" се връзваше концертът на Есил Дюран и екзалтираните роми най- отпред. Може би причината е, че да поканиш стойностен човек, трябва да платиш повече. Не знам, но чалгаджийките сигурно по-лесно се придумват и тяхната голяма "култура" дава своя принос.
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 21 Юли 2010, 14:14

dora написа:На велинградските културни празници особено "културно" се връзваше концертът на Есил Дюран и екзалтираните роми най- отпред. Може би причината е, че да поканиш стойностен човек, трябва да платиш повече. Не знам, но чалгаджийките сигурно по-лесно се придумват и тяхната голяма "култура" дава своя принос.

Есил Дюран е все пак е интелигентен човек с музикално образование, завършила е май класическа музика и сега просто продава това, което се търси, за да печели... а какво да кажем за онова създание дет си направи дебели джуките като "маймунски гъз" както се беше изразил един македонец на форума на последния Мюзик Айдъл...
и която се изцепи " Аз също много харесвам РиХана..." Голямо самочуствие без никакво покритие...
Аватар
megalamer

Мнениеот Симела » 30 Авг 2010, 07:16

Преди няколко дни в сладкарничка до мен бяха седнали три момичета на около 15-16 години и оживено разговаряха. Такива простотии, такъв речник , културата къде е? И такива деца биха ли се интересували от култура, културни мероприятия? И ако посещават такива, защо културата не е повлияля поне върху техния речник?
Аватар
Симела

Мнениеот megalamer » 30 Авг 2010, 12:29

Симела написа:Преди няколко дни в сладкарничка до мен бяха седнали три момичета на около 15-16 години и оживено разговаряха. Такива простотии, такъв речник , културата къде е? И такива деца биха ли се интересували от култура, културни мероприятия? И ако посещават такива, защо културата не е повлияля поне върху техния речник?

Хехе, изчетох с кеф тази тема от началото до тук и ми се повдигна настроението от лъчезарното присъствие на Светлана :-) По-често трябва да пише това момиче, по-често!

А колкото до речника и културните мероприятия - положението е такова от 10-15 години насам, няма спасение!
Аватар
megalamer

Мнениеот petronii » 30 Авг 2010, 17:57

Светлана, искрено съжалявам, ако те засегна с това, което ще ти кажа. Дора наистина има право, като ти казва да направиш нещо по въпроса с твоя правопис. Наистина е под всякаква критика и излагацията не ти мърда, ако се наложи да се изразиш писмено. Не знам къде си учила и кои са ти били учителите, но ако си завършила средно и дори основно образование с този правопис, това направо е престъпление за учебното заведение, което ти е дало свидетелство или диплома. Ако оше не си завършила, имаш шанс, но всичко си зависи единствено от теб и твоето желание да повишиш писмената си култура. Извинявай, ако съм те засегнал с нещо, но не това е целта ми. Успех!
petronii

Мнениеот svetlana » 01 Сеп 2010, 15:16

БОЖЕЕЕЕ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
чак сега видех че сте ме изяли с парцалите в тая тема бе хора!!!!!
Правопис та правопис. Това ли е най важното???
И като чели вие сте перфектните а?
А ти Петронии сиугрон се казваш ПЕШО подозирам и ти говориш като наставник с тоя поочителен тон. Не се тревожи за моя правопис а си гледай твойте дела. ОСвен това вече веднъж се обеснявахме тука и вече ви казах че просто бързам да пиша по темата и не ме вълнува правописа. Важното е какво казвам а не как съмго написала. ВАЖЕН Е СМИСЪЛА!
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 01 Сеп 2010, 16:02

svetlana написа:БОЖЕЕЕЕ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
чак сега видех че сте ме изяли с парцалите в тая тема бе хора!!!!!
Правопис та правопис. Това ли е най важното???....
....... Важното е какво казвам а не как съмго написала. ВАЖЕН Е СМИСЪЛА!

Абе то смисъла е важен, ама човек като се захили при толкова много правописни грешки и смисъла почва да му убягва :-)
Ама ти си пиши и да не ти пука :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот petronii » 01 Сеп 2010, 16:54

Светлана, ясно е от твоята реакция, че изобшо не ти пука от това, че показваш сериозна степен на писмена неграмотност. Сега смяташ, че за теб това не е проблем, но ще видиш след време, че няма да е така. Ако ти е все едно дали се излагаш или не, това си е твой проблем, н о в никакъв случай не е в твоя полза. А дали съм Пешо или някой друг, в случая няма значение. И за това, че те поУчаваям, не виждам нищо лошо, защото определено имаш нужда от сериозно обучение по правопис.
petronii

Мнениеот megalamer » 26 Окт 2010, 19:07

Винаги като чета нещо от Съмърсет Моъм, все едно че мед ми капе на сърцето - пише великолепно-сигурен съм че и на вас ще ви хареса, ако попаднете на добър превод ;-) Та предполагам, че и това ще е добро, въпреки че актьорския състав ми е неизвестен / аз по принцип не обичам театъра, малката площ на сцената ми действа угнетително/. Но който обича театъра, нека да отиде и сетне да сподели впечатленията си :-)
1.jpg
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града