Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

колко е хубаво да има реална конкуренция

колко е хубаво да има реална конкуренция

Мнениеот newreds » 30 Яну 2011, 21:34

Днес разбрах, че най-хубавото нещо на света за клиентите е конкуренцията. От известно време насам билетът до София бил 7 (седем) лева. Това е с 5 (пет) лева по-малко отколкото преди нова година. Да живее конкуренцията.
newreds

Re: колко е хубаво да има реална конкуренция

Мнениеот kalispera » 31 Яну 2011, 00:31

Брейй!
С коя фирма билета е 7 лв.?
Разбира се, че конкуренцията е хубаво нещо. От една страна, цената за потребителите пада, от друга - качеството на услугата или продукта се вдига.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот dora » 31 Яну 2011, 08:52

Можеш ли да дадеш подробности къде се намира тая автогара , или е на същото място - един вид как може човек да ползва нейните услуги
Аватар
dora

Мнениеот mirrea » 31 Яну 2011, 18:31

Аз днес пътувах с автобус до Сф. и обратно. Цената на билета на бея е 10лв. аз пътувах с негов автобус, защото ми пасна часът на отпътуване, така стана и на връщане. Видях, че на автогара юг в Сф. другата фирма"Елина" не и помня точно името си имат тяхна каса, вътре в самата автогара и автобусите тръгват от там, и от геренар цената на билета им е 7лв. На велинградската автогара техни билети не се продават и това е голямо неудобство, тъй като трябва да се купи билет от самия бус, когато пристигне и може да няма места.
Аз си купувам билет от предния ден, за да съм сигурна. Записах номера за информация на Елина за всеки случай, може пък да се запази билет и по тел. знам ли...?
Тел. е:0887998915 имат си и сайт, видях че сте го публикували вече.
Копирах разписанието им от другата тема(3 теми станаха за едно и също и е неудобно , мисля че всичко това можеше да се сподели в темата за транспорта)
download/file.php?id=1512&mode=view
Ето и темата за транспорта:
viewtopic.php?f=7&t=13
Аватар
mirrea

Мнениеот newreds » 31 Яну 2011, 19:42

Скъпа "mirrea" да не си от хората на Бея. Телефонът, който си написала не е верен. И аз пътувах с тях и на билетите им има друг телефон - 0878 423942. На този номер си казваш имената и си запазваш място за конкретен ден и час без да ходиш никъде. После отиваш 15 минути преди тръгване на автобуса, казваш си имената и си купуваш билета. Пътували хора казаха, че никога не са оставали без билет. И дано наистина да си сбъркала телефона без да искаш.
newreds

Мнениеот mirrea » 31 Яну 2011, 20:26

newreds написа:Скъпа "mirrea" да не си от хората на Бея. Телефонът, който си написала не е верен. И аз пътувах с тях и на билетите им има друг телефон - 0878 423942. На този номер си казваш имената и си запазваш място за конкретен ден и час без да ходиш никъде. После отиваш 15 минути преди тръгване на автобуса, казваш си имената и си купуваш билета. Пътували хора казаха, че никога не са оставали без билет. И дано наистина да си сбъркала телефона без да искаш.

Прочети темата за транспорта и ще ти стане ясно колко се "обичаме' с бея.
Телефона който дадох е написан на касата в автогара юг, не съм го сбъркала.
Нещо май си чувствителен на тая тема, какво те накара да мислиш така? От хората на бея,хаха... имай предвид, че аз още преди 2 години някъде писах в темата за транспорта за тази фирма, прочети малко преди да се изказваш неподготвен
от mirrea » 14 Окт 2009, 19:26

Искам да питам inside all,ако наистина сте от сем.Бееви, докога междуградските превози ще се извършват с тези автобуси,и ако няма пари за нови,защо поне не се перат автобусите(само едното метене не стига),за да не мирише толкова лошо вътре,ставало ми е лошо от миризмата на автобусите ви до София и моля ви,не ми отговаряйте,че пътниците цапат много или миришат,в тези автобуси рядко се возят хора от този сорт...
Другото и също важно е техническото им състояние,което Видимо е лошо!
И ако това са ви възможностите,когато има друг превозвач по някоя линия поне не се карайте на клиентите които искат информация за такъв.
Имаше една фирма, която също превозва до София с малък автобус,аз разбрах за автобусчето случайно и когато отидох да питам за разписанието му Аделина Беева само дето не ме наби,и то защото я поставих на място.
Не вярвам превозвача да е бил нелегален,защото о-ло 2 месеца караше по този маршрут(може и да продължава да превозва,не знам),и ако нещо с документите му не е било наред със сигурност нямаше да му позволите да спира на автогарата ви,точно под табелата за София.
Аз съм се возила с този автобус 4 пъти,питах шофьора защо не дават информация в Автогарата и да не би да е нелегален,и тогава човека ми разказа какви спънки сте му правили,разлепяли сте информационните афиши,гонили сте го от автогарата,но той се оплакал в полицията и от там са ви забранили да го гоните.
Този шофьор винаги ми е давал билет.
Май не обичате конкуренцията...
И накрая да заключа,преди да се появи новия превозвач бях спряла да ползвам услугите ви,и си ходех до Сф. с колата,нищо че ми излиза по-скъпо,поне не ми става лошо
...имам подозрения че си свързан с тази фирма, и няма лошо ако е така, дано да е така, за да чуеш нещо което не ми харесва при тях, аз съм го казвала и на шофьора. Няма място за багаж, веднъж дори въобще не качи куфарите в багажника, колкото и да е малък той пак е нещо, но не, явно на човека не му се слизаше да отваря багажници на Плиска и хората, които слизаха там прескачаха куфарите, като алпинисти, дано вече не е така със сигурност ще се случи да пътувам с тях и ще пиша.
П.П. мерси за информацията относно запазването на места.
П.П.2 Прочети темата за транспорта-интересна е, всички знаем защо :-D
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 31 Яну 2011, 20:31

newreds написа:.... 0878 423942. На този номер си казваш имената и си запазваш място за конкретен ден и час без да ходиш никъде. После отиваш 15 минути преди тръгване на автобуса, казваш си имената и си купуваш билета. Пътували хора казаха, че никога не са оставали без билет. И дано наистина да си сбъркала телефона без да искаш.

Това изглежда много практично, но какво ще стане, ако бея бесен от конкуренцията, плати на 20-тина човека телефоните и ги накара всеки ден да се обаждат и да заангажират местата, а след това да не пътуват?
Или пък тези, които обичат да звънят на пожарната и да лъжат че някъде има пожар, да почнат да звънят за билети?
Според мен е по-удачно фирмата ви да се договори с някой павилион или магазин в града да продава билетите...
Аватар
megalamer

Мнениеот newreds » 31 Яну 2011, 20:51

Първо не съм свързан с тях. Второ поне в събота в автобуса, с който пътувах отзад имаше багажно с размери поне метър на метър. Трето - на сайта им има и други телефони, тъй че се обади на тях да си кажеш мнението. Това не е лошо - напротив, ако са сериозни хора ще ти обърнат внимание на забележките. Четвърто - този номер който си дала операторът дава, че е непълен или грешен. Пето - не бях чел това, което си написала, поради което се извинявам. Шесто, ако беят иска да се набутва по телефоните - прав му път.
newreds

Мнениеот megalamer » 31 Яну 2011, 21:03

newreds написа:.... Шесто, ако беят иска да се набутва по телефоните - прав му път.

Беят се набутваше цяла година да вози безплатно до Ракитово,Дорково и Костандово до като конкуренцията му фалира, та сега за няколко телефончета ли ще се стиска ;-)
Все пак помислете! Аз съм твърдо ЗА да има и втори автобусен превозвач и се опитвам добронамерено да
помогна с идеи :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 31 Яну 2011, 21:08

megalamer написа:Това изглежда много практично, но какво ще стане, ако бея бесен от конкуренцията, плати на 20-тина човека телефоните и ги накара всеки ден да се обаждат и да заангажират местата, а след това да не пътуват?
Или пък тези, които обичат да звънят на пожарната и да лъжат че някъде има пожар, да почнат да звънят за билети?
Според мен е по-удачно фирмата ви да се договори с някой павилион или магазин в града да продава билетите...

мегаламер, не им давай идеи, че като нищо ще го направят, преди са ходели и са махали обявите на фирма Елина. Едните лепят, Бееви разлепят, нямам думи...много му се ще да е монополист, ама нейсе.
Сега не продава на конкуренцията билетите, с нокти и зъби се бори срещу тях. НО по закон е ДЛЪЖЕН да:"Чл. 56. (1) В автогарите по маршрута на автобусните линии билети се продават на билетно гише.
П.П. телефона, който съм написала ми дава сигнал свободно, току що пробвах. Често ми дава и на мен така, че номера е грешен и после като звънна пак звъни, случва ми се с номера на които звъня всеки ден, аз съм на виваком, явно имат някакъв проблем в системата.
(2) Собственикът на автогара предоставя под наем площ на желаещите лица по чл. 2, ал. 1 да открият собствено гише за продажба на билети"
Не знам какво чака собственика на Елина и не си търси правата по съдебен път...
Аватар
mirrea

Следваща

Назад към Всичко за града