Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

чистотата на въздуха

чистотата на въздуха

Мнениеот radolag » 30 Мар 2011, 11:39

В града има подвижна лаборатория за измерване чистотата на въздуха и прочетох, че въздуха в града е чист. Може би е така ,защото лаборатариятя се намира пред общината ,ами ако е сложат на бул,, Съединение,, или друга улица, на паркинг, дали ще е чист въздуха . Пробвайте господа съветници
radolag

Re: чистотата на въздуха

Мнениеот rocafeller » 30 Мар 2011, 20:22

Според мен няма да има голяма разлика. Не знам на какъв принцип мери тая машина де. И какво точно мери. А докато града не се направи до колкото може да се ползва мин. вода за отопление на домакинствата та да намалеят поне пушеците от печки, парно и т.н. няма да се оправи нищо. Пък и не виждам как Общината, Държавата насърчава алтернативно отопление, задвижване на коли и т.н.
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот kalispera » 30 Мар 2011, 21:58

rocafeller написа:Според мен няма да има голяма разлика. Не знам на какъв принцип мери тая машина де. И какво точно мери. А докато града не се направи до колкото може да се ползва мин. вода за отопление на домакинствата та да намалеят поне пушеците от печки, парно и т.н. няма да се оправи нищо. Пък и не виждам как Общината, Държавата насърчава алтернативно отопление, задвижване на коли и т.н.

Абсолютно съм съгласна с Рокафелер.
Проблемът с чистотата на въздуха във Велинград идва най-вече от ВЪГЛИЩАТА!!!
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот kikerka » 30 Мар 2011, 22:38

Как да се използва минералната вода за отопление, когато недостига за СПА хотелите?
И, ако се направи такава отоплителна мрежа, кой по-напред ще се включи?Колко ще струва?
А за централно отопление на газ? :?::
kikerka

Мнениеот theclansman » 30 Мар 2011, 23:31

Ако се прави, централно на топла вода, трябва да се включат задължително детски градини, училища, читалища, домове и д.р. За всички може и да не стигне, но поне да се използва за жителите на града, а не за дебелия софианец който идва в петък вечер, в скъпарския хотел :puke:
Иначе централно на газ, е добра идеа. Но хората по-света са я открили преди дооооста години. Нищо ние пък си открихме въглищата, и дървата. Хората по света, минават на алтернативна енергия/отопление, ние ще открием газ-та, нищо че ще поскъпне...
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот radolag » 31 Мар 2011, 10:59

Тази лаборатория мери финни прахови частици . Най много замърсяват печките на твърдо гориво, но и от пясъка ,който хвърляха по улиците се вдига много прах. Циганите метат пясъка, но ситното остава . За това трябва да се мият улиците / а те не се мият /за да е по чист въздуха , мият само пред общината . В много градове вече забраниха да се използва пясък зимата поради тази причина, а се използват химикали. В крайна сметка здравето е най важно , а за използването на мин вода е мноооого дълга тема без да видим резултати.
radolag

Мнениеот megalamer » 31 Мар 2011, 12:49

Освен всичкото друго, лабораторията беше тук да мери точно по време и след дъждовните дни, когато дъжда отми повечето мръсотии от въздуха...а имаше и доста силен вятър, който също помогна за прочистването му. Не знам дали е нарочно, или съвпадение. Но след всички снимки с пушеци, които съм наслагал на форума, никаква лаборатория не може да ме убеди, че въздуха в града е чист...
Аватар
megalamer

Назад към Всичко за града