Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

АНКЕТА: Какво да има на мястото на Мл. дом

Какво да има на мястото на Младежкия дом?

1. Mall
7
44%
2. Библиотека
1
6%
3. Паркинг
0
Няма гласували
4. Парк/градина
3
19%
5. Хотел/ресторант/кръчма
0
Няма гласували
6. Спортна зала
5
31%

Общо гласове : 16

АНКЕТА: Какво да има на мястото на Мл. дом

Мнениеот B-52 » 23 Яну 2012, 12:06

Айде, гласувай народе!!!!
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Re: АНКЕТА: Какво да има на мястото на Мл. дом

Мнениеот mirrea » 23 Яну 2012, 16:00

В анкетата не виждам никъде киносалон, зали за различните видове забавление, боулинг и т.н... не във всеки Mall има киносалон и подобни зали, повечето нямат.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 23 Яну 2012, 16:12

Да не сте посмели да гласувате за нещо друго, освен парк! :D
Как може Ракитово да има такъв хубав парк точно на центъра, а тук да се сгъчкват сграда до сграда!
Аватар
megalamer

Мнениеот ilkosem » 23 Яну 2012, 16:35

Е да бе да за парк паркове имаме колко щеш ама няма киносалон и зала...А пък горе-долу всеки мол има кино и боулинг,например Mall of Sofia,The Mall,Serdika center,Mall of Plovdiv,Markovo tepe mall,Mall of Varna,Mall of Burgas,Mall of Sunny Beach и други. : yeah : : yeah : : yeah :
За това аз съм за мол или спортна зала.
Ама за паркинг или парк НЕ!!!
Аватар
ilkosem

Мнениеот B-52 » 23 Яну 2012, 16:40

Аз пък не знам да има МОЛ без кино!!! Дори в Пазарджик, бившият ГУМ, на пазара, води преговори със Cinema city i s Arena!!! [b]Така че, който е за КИНО да гласува за МОЛ!!!![/b] ;)
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот mirrea » 23 Яну 2012, 16:59

B-52 написа:Аз пък не знам да има МОЛ без кино!!! Дори в Пазарджик, бившият ГУМ, на пазара, води преговори със Cinema city i s Arena!!! [b]Така че, който е за КИНО да гласува за МОЛ!!!![/b] ;)

Има, и то много...
Но щом ще е с киносалон и прочие, значи гласуваме за Mall, въпреки, че на мен магазини не ми липсват, липсват ми развлечения...
П.П. Хора, на спортната зала не и е мястото на центъра според мен...
Аватар
mirrea

Мнениеот theclansman » 23 Яну 2012, 17:07

ilkosem написа:Е да бе да за парк паркове имаме колко щеш ама няма киносалон и зала...А пък горе-долу всеки мол има кино и боулинг,например Mall of Sofia,The Mall,Serdika center,Mall of Plovdiv,Markovo tepe mall,Mall of Varna,Mall of Burgas,Mall of Sunny Beach

Не знам на колко си години, ама знаеш една камара МОЛ-ове. Ще ми е много чудно, ако се познаваме и те питам колко хижи(примерно) знаеш в Родопите или Рила(но така, на живо за да не можеш да използваш Гугъл) , дали ще даваш така подред, както е с МОЛ-овете. Мисълта ми е, че днешното поколение все повече и повече затъпява (без да се обиждаш, все пак не те познавам), в глава му са само МОЛ-ове, магазини, кафета.... натам няма смисъл да продължавам, че става страшно. Може да не съм много по-голям от теб, а и съм доста по-малък от основната част хората пишещи тук - но все пак съм имал чудесно детство. Играели сме навън, ходили сме по реки, гори, превели сме бели и още куп други детски истории, а не като днешната младеж - на пц-то, в кафето, в бара - разберете просто не отива на деца да киснат в кафета и барове! Пак ти казвам, нямам нищо против теб, нито те познавам, нито знам на колко си - но говоря за теб, според мисленето ти. :-)

Няма нужда от МОЛ!!! Трябва ни кино, и НЕ като Арена или Синемакс, щото няма кой да го напълни! Трябва ни кино, съобразено с стандартите на града - демек за около 50 до 100мах човека. Магазини си има достатъчно. Парк там съм против, защото каква почивка ще е като седнеш в този парк, и си близост до главен път - постоянен шум и прахоляк. Едно кино, или една мултифункционална зала няма да навредят хич на града.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 23 Яну 2012, 19:55

theclansman написа:.... Парк там съм против, защото каква почивка ще е като седнеш в този парк, и си близост до главен път - постоянен шум и прахоляк. Едно кино, или една мултифункционална зала няма да навредят хич на града.

Една декоративна стена и растителен пояс широк 10-тина метра ще спрат достатъчно шума и прахоляците от улицата...а като се съборят градските тоалетни, Чинарите /които по външен вид не се различават особено от тоалетните/ и този парк се съедини със сега съществуващия на центъра, не е нужно да сядаш досами щосето...
За него между впрочем преди години се говореше, че ще се измести и ще е по Евлоги Георгиев.
Ако се направи така и Юндолска стане една спокойна уличка, то парка от центъра ще стига чак до БОР...
Всеки уважаващ себе си град има парк в центъра - сещам се за Сентръл парк, Булонския лес... А това, дето споменава ilkosem че сме имали достатъчно паркове, не е вярно - имаме мизерни квартални градинки...
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 23 Яну 2012, 20:10

megalamer написа:За него между впрочем преди години се говореше, че ще се измести и ще е по Евлоги Георгиев.
Ако се направи така и Юндолска стане една спокойна уличка, то парка от центъра ще стига чак до БОР...

Чувал съм за проект, който е предвиждал от светофарите при Лъдженската църква пътят да влиза в тунел, и да излиза накрая на града, като така в центъра се спасява от трафика, газовете и др. Хубав проект - но забравен във времето.

Аз днес доста нападнах Илкосем, ама след като и ти си го хванал за парковете..... да го питам, ходил ли е в Сандански например. Там да види градската градина как е направена, пък след това да се бием в гърдите, че сме имали паркове. Толкова сме назад, че направо не ми се приказва....
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 23 Яну 2012, 20:23

theclansman написа:...Аз днес доста нападнах Илкосем, ама след като и ти си го хванал за парковете.....

Абе хубаво си е детето, ама е доста запалено по търговски центрове.... Нищо чудно след време да стане собственик на първата голяма българска търговска верига, която постепенно да завладее Европейския съюз :-)
Аватар
megalamer

Следваща

Назад към Всичко за града