Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

АНКЕТА: Какво да има на мястото на Мл. дом

Какво да има на мястото на Младежкия дом?

1. Mall
7
44%
2. Библиотека
1
6%
3. Паркинг
0
Няма гласували
4. Парк/градина
3
19%
5. Хотел/ресторант/кръчма
0
Няма гласували
6. Спортна зала
5
31%

Общо гласове : 16

Re: АНКЕТА: Какво да има на мястото на Мл. дом

Мнениеот ilkosem » 23 Яну 2012, 23:05

Yesss много добре казано Мегаламер,а дано!!!
и аз съм имал прекрасно детство с пакости,с ходене по гората,но просто знам имена на моловете поради простата причина,че обичам да се информирам.Ако не сте забелязали(по имената)повечето молове са на един и същ инвеститор.
За Сандански да видял съм го доста добре(имам роднини там)и бая от това детство през лятото съм го изкарал там.Да имат хубава градска градина,но на центъра имат и кино и мол.За това,че същото. : yeah : : yeah : : yeah :
Аватар
ilkosem

Мнениеот mirrea » 23 Яну 2012, 23:20

Парк, та парк...
Парка до х-л "Рич", ако се оправи и по-нагоре до х-л "Двореца" не е лош и е почти на центъра, парка на х-л "Бор" и той е до центъра, парка на Вельова баня и той не е толкова далеч от центъра ...Може да ги направят още по красиви тези паркове, и мисля че никак не са малко.
Реално погледнато велинградчани лятото намират развлечение, имаме плажове, гора, паркове...вярно че не са големи, но за големината на града не са малко...още повече че гора дал бог. А есента, зимата и пролетта къде да се забавляват младите(особено зимата)? На излет ще отидат веднъж седмично и то в добрия случай, поради студа и снега, на ски също можем да ходим само уикенда, та какво да правим през другите дни?
Затова, зимата вечерта след 18:00 няма жива душа на центъра, защото няма къде да отидат хората. Кафетата им омръзнаха, а зимата тук трае доста време! Туристите като видят град без душа(пуст) скучаят и не се връщат! Ще им омръзне и СПА-то, сега е модно, утре не се знае...СПА-дрън, та пляс, навремето му казваха балнеолечние! Е извинете, но аз не искам града да се преврърне в дестинация за болни и възрастни хора, защото след като премине модата на СПА-то, само те ще останат, а те повечето няма да могат да си позволят хотели от от по 4 ****.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 23 Яну 2012, 23:27

mirrea написа:Парк, та парк...
Реално погледнато велинградчани лятото намират развлечение, имаме плажове, гора, паркове...вярно че не са големи, но за големината на града не са малко...още повече че гора дал бог. А есента, зимата и пролетта къде да се забавляват младите(особено зимата)?..

И какво забавление им предлагаш ти конкретно не разбрах? 90 % от велинградчани си го имат - има НАЙ, има Версай.... за останалите 10 % каквото и да се направи, ще бъде скъпо капиталовложение без бърза възвращаемост на средствата, а никой няма да си хвърли парите ей така, на вятъра...
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 23 Яну 2012, 23:34

megalamer написа:И какво забавление им предлагаш ти конкретно не разбрах? 90 % от велинградчани си го имат - има НАЙ, има Версай.... за останалите 10 % каквото и да се направи, ще бъде скъпо капиталовложение без бърза възвращаемост на средствата, а никой няма да си хвърли парите ей така, на вятъра...

Има кой да ходи и на кино, и на различни видове забавления, много велинградчани ходят затова чак до Пловдив. Туристите е въпроса да имат развлечения Мегаламер и хората с пари, бедните ще имат възможност да намерят работа в един такъв комплекс, който предложих в първия си пост по темата и биха вдигнали може и с малко жизнения си стандарт. Един такъв комплекс може да даде МИНИМУМ 100 работни места! Това са 100 семейства!
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 23 Яну 2012, 23:45

mirrea написа:
megalamer написа:...Туристите е въпроса да имат развлечения Мегаламер и хората с пари...

Туристите т.е хората с пари имат предостатъчно такива развлечения там, от където идват, а тук идват не да се мотаят по града на разни културни събития, а да се напият и освинят в спа хотелите си, тях им е все едно дали са във Велинград, Сандански или някой друг подобен СПА център... важни са бара, ресторанта, джакузито и масажистките...
А мен много ме съмнява велинградчани да пълнят всяка вечер един киносалон от 100 места и да дават пари за филми, които могат безплатно да си свалят и гледат от Интернет.. в Голям град като Пазарджик примерно може и да стане - все ще се намерят стотина човека на вечер с повечко пари да отидат на кино- но за Велинград - забрави!
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 23 Яну 2012, 23:54

megalamer написа:Туристите т.е хората с пари имат предостатъчно такива развлечения там, от където идват, а тук идват не да се мотаят по града на разни културни събития, а да се напият и освинят в спа хотелите си, тях им е все едно дали са във Велинград, Сандански или някой друг подобен СПА център... важни са бара, ресторанта, джакузито и масажистките...
А мен много ме съмнява велинградчани да пълнят всяка вечер един киносалон от 100 места и да дават пари за филми, които могат безплатно да си свалят и гледат от Интернет.. в Голям град като Пазарджик примерно може и да стане - все ще се намерят стотина човека на вечер с повечко пари да отидат на кино- но за Велинград - забрави!

Ежедневно туристи ме питат за кино в града, и за други развлечения, различни от чалгаджийници и кафета! Колкото до киното по-добре от мен няма как да знаеш, защото съм била вътре в нещата и киното до последно работеше в града и не само, благодарение и на мен, и със 100% сигурност ти казвам, че има хляб за кино в града, залата трябва да е максимум до 100 човека и на касовите филми ще се пука по шевовете. Касови филми излизат по няколко пъти годишно, през другото време и 10 човека да има на прожекция няма да е на загуба! Знам цените на наемите на филмите, знам разходите, знам всичко за киното в града и в региона. Хората идваха на кино и в студения салон и в Лъджене, и в Каменица, и в Ракитово и в Белово, и в Панагюрище, и в Пещера, и в Пазарджик, и тези кина затвориха именно защото бяха стари, огромни неотопляеми, а не защото нямаше хора!
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 24 Яну 2012, 00:00

mirrea написа:Ежедневно туристи ме питат за кино в града, и за други рзвлечения, различни от чалгаджийници и кафета! Колкото до киното по-добре от мен няма как да знаеш, защото съм била вътре в нещата и киното до последно работеше в града и не само, благодарение и на мен, и със 100% сигурност ти казвам, че има хляб за кино в града, залата трябва да е максимум до 100 човека и на касовите филми ще се пука по шевовете. Касови филми излизат по няколко пъти годишно, през другото време и 10 човека да има на прожекция няма да е на загуба! Знам цените на наемите на филмите, знам разходите, знам всичко за киното в града и в региона.

Ок, наливай тогава още бетон по центъра, давай колкото можеш, за да заприлича на бетонираното ни Черноморие
на което вече нормален чужденец не иска да стъпи...да живее алкохолния туризъм, пък ние, велинградчани, ще си ходим на кино ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 24 Яну 2012, 00:05

Еми центъра си е за бетон, но да се направи със стил, да има и парк наоколо, аз затова казах паркинга да стане подземен и на мястото на него пак да се направи малък парк. До него зад Централ и на мястото на Чинарите пак може да е озеленено(то зад Централ си е). Велинград беше обявен за най-зелен град в Бг. ако не се лъжа и си е така...Няма как да имаме голям парк на самия център, малък ни е града, парковете са за около центъра, спортните зали и те не са за центъра.
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 24 Яну 2012, 00:19

Между другото парка, който беше на мястото на Търовсака улица не трябваше да го развалят а да го продължат и от другата страна, а не да се застрояват тези грозни блокове там...
Аватар
mirrea

Мнениеот ilkosem » 24 Яну 2012, 02:47

Миреа подкрепям те точно така аз съм ЗА.Искам кино,не искам парк!

Мегаламер не знам имам чуството,че живееш в твой свят парк,колко паркове има около центъра Миреа каза,дай да махнем сцената и да сложим парк фонтаните ще напочват тревата и готово. :roll: :shock: :fubar: :fubar: :x :x :x :x По добре е кино ама 100% по-добре е кино!!!
Аватар
ilkosem

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града