Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Василис Карас в "Родопско село"

Василис Карас в "Родопско село"

Мнениеот barea » 25 Яну 2012, 17:44

Може би всички разбрахте , че на 04.02.2012г. в "Родопско село" ще пее Василис Карас. Освен това ще пеят Софи Маринова и Тони Стораро. Гръка обаче , ще почне да пее в 00.00 часа, като куверта е 100 евра за долу и 100 лева за терасите. Обаче в тоя куверт влизало бутилка 12 - 15 годишно уиски за трима! и "Много плодове" ?.

То ясно че бая пари струва участието ама за 100 евро на човек , а бутилка за трима нещо не се връзва. И какво! Ще пием и ще ядем мандарини !

Сашо нещо пак не го е измислил както трябва ! Какво мислите по въпроса ?
barea

Re: Василис Карас в "Родопско село"

Мнениеот mirrea » 25 Яну 2012, 18:03

В гръцките "Бузукита" за да седнеш на маса задължително трябва за 4 човека да се поръча бутилка уиски(или нещо друго),цената е от 80-130 евро(в най-скъпите заведения), за двама се поръчва 1/2 бутилка, като към тази цена е включено безалкохолно, плодови салати, ядки, понякога и бисквити с хайвер и мн. др...колкото си искаш, общо взето не ти оставят масата празна! И за тези пари естествено има една звезда поканена-в случая каррас и ПОНЕ още 7-8 други певци, за балет и програма да не говоря, та програмата се състои от много певци и балетисти.
На мен лично имайки предвид, че тук все пак е Бг. и че каррас не е много канен на участия последните 10 години ми се вижда малко скъпо, но дано да има много хора! По-късно мога да публикувам снимки от една вечер в Бузуки, за да добиете представа за какво става въпрос(тези които не са ходили). Певците и балета се сменят по на 3-5 минути и излизат други и така почти цяла вечер...Gia maaas
Аватар
mirrea

Мнениеот theclansman » 25 Яну 2012, 19:37

Хахахаха, слабо ме интересува. Точно преди да видя тази "новина" гледах цените за Металика в Белград - пред сцена около 44 евро, като за това получавам Metallica и Gojira на няколко метра от мен.... така, че по-евтино ще ми излезе да си купя билет за пред сцена, та даже и пътните до Белград (билет+пътни, може и да се вържат 100 евро, а може и по-тънко да се мине), от колкото да гледам тези "звезди на Балканския небосклон"
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот B-52 » 25 Яну 2012, 23:33

theclansman написа:Хахахаха, слабо ме интересува. Точно преди да видя тази "новина" гледах цените за Металика в Белград - пред сцена около 44 евро, като за това получавам Metallica и Gojira на няколко метра от мен.... така, че по-евтино ще ми излезе да си купя билет за пред сцена, та даже и пътните до Белград (билет+пътни, може и да се вържат 100 евро, а може и по-тънко да се мине), от колкото да гледам тези "звезди на Балканския небосклон"

:y: :y: :y:

ПАРТЕР: 3300 динара,
ФАН ПИТ: 4400 динара,
ТРИБИНЕ СЕДЕЊЕ: 5500 динара
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот megalamer » 25 Яну 2012, 23:37

Какъв е този Василис Карас,някакъв гръцки чалгаджия ли е?
Аватар
megalamer

Мнениеот napushen » 27 Яну 2012, 09:54

значи сравнявате металика и карас,едното няма нищо общо с другото.Единия пее за веселбата и добрата компания,а металика са за куфеене,на тях трудно можеш да пиеш ракия със салата и да правиш мохабет с приятели.Слушам и двата стила,но нямат място за сравнение един за друг.Не забравяйте,че куверта го слага собственика на кръчмата,все пак трябва да си избие кметската кампания... : yeah :
дразнеш съм
Аватар
napushen

Мнениеот ritchi » 27 Яну 2012, 11:18

napushen написа:значи сравнявате металика и карас,едното няма нищо общо с другото.Единия пее за веселбата и добрата компания,а металика са за куфеене,на тях трудно можеш да пиеш ракия със салата и да правиш мохабет с приятели.Слушам и двата стила,но нямат място за сравнение един за друг.Не забравяйте,че куверта го слага собственика на кръчмата,все пак трябва да си избие кметската кампания... : yeah :

Вярно е че сме малък и прост народ но защо трябва да си го показваме.44 евро за Металика-а колко човека ще има на стадиона 50 000-100 000 а? по 44 евро? А колко места има в Родопско село 300-400,някой случайно да знае колко струва хонорара на Василис Карас ??За справка нашите чалгаджиики които са в пъти по зле вземат 10-15000 лв.А знаете ли Лепа Брена колко взе ?Над 100 000 евра.Ами ако Василис Карас струва 50 000 евра колко да е билета ??по 5 лв??Ае мислете преди да пишете!
ritchi

Мнениеот theclansman » 27 Яну 2012, 15:52

napushen написа:....а металика са за куфеене,на тях трудно можеш да пиеш ракия със салата и да правиш мохабет с приятели...

Значи аз никога, не съм сядал да пия ракия със салата правейки си мохабет с приетели...... Не знам, не те познавам, но това е едно от онези адски, ама адски тъпи замислени фрази на българина (като с това да не се яде сладолед през зимата, да не се пие бира - алооооооооооо, Земята ли е?), че не можеш да пиеш на музика различна от чалгата (балканската също я включвам в кюпа). Ми то тогава останалия свят, явно не се веселят, нямат купони и т.н. щото нямат и чалга, а?

ritchi написа:
...44 евро за Металика-а колко човека ще има на стадиона 50 000-100 000 а?...

Организаторите са обявили лимит - 25 000

ritchi написа: А колко места има в Родопско село 300-400,някой случайно да знае колко струва хонорара на Василис Карас ??За справка нашите чалгаджиики които са в пъти по зле вземат 10-15000 лв.А знаете ли Лепа Брена колко взе ?Над 100 000 евра.Ами ако Василис Карас струва 50 000 евра колко да е билета ??

Път този абзац, слабо ме интересува колко вземат чалгаджиите.....

Мисълта за 1-вият ми пост тук беше, че за 100 евро, мога да отида до Белград и да гледам Металика с билет пред сцена, пък да пия 2 бири с 1 плескавица, - и същевременно да гледам Василис за същата сума с 1 бутилка уиски 15 годишно (етикета) и да нагъвам мандарини.... Нещо не ми се връзва. Но да ви кажа радвам се, че е така - защото тази "интелигенция" която дава по 100 евро за Василис, няма да я видя на концерта който аз ще посетя, в бара в който ще отида с приятели, в магазините в които ходя, в специализираните сайтове и мн. мн. други. Така че, живи и здрави - кефете се, щтракайте с пръсти, маайте мааанета и те така те.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 27 Яну 2012, 19:29

Ние балканджиите се веселим по различен начин(масата)
Лично за мен знаете, чалга не слушам, сигурно има някоя песен, която може да ми хареса и от този стил и ако има, най-вероятно ще е балада...определено кючека ме дразни, НО в Гърция ходя на Бузуки и се кефя на зейбекикото, (за кючеците оставам глуха). Колкото до другите балкански държави, там такъв термин чалга няма, поне за Гърция съм на 100% сигурна, но това че слушат и кючеци не ги прави по-долни от другите нации. Пошлото в българския поп-фолк идва не толкова от кючеците, колкото от посланието на текстовете и поведението и произхода на изпълнителите, от тук и наименованието чалга. Но това понятие не съществува в Гърция и Сърбия, може би защото изпълнителите им са от друга класа?! И определено Гърците слушащи чалга, се различават като манталитет и ценностна система от Българите! За Сърбите и Макетата, мнението ми е същото, като за Гърците.
Много е различен, както казвате единия начин на веселба от другия.
На мен и двата ми харесват! Например, почитателите на световно известните изпълнители, независимо от стила на музиката не могат да се веселят непосредствено до любимия си изпълнител, което се случва при гърците и при нас. Логиката на гръка за този начин на веселене на публиката е да покаже, че я уважава и че и той е част от нея...Просто различен начин на мислене и манталитет. А "по вкус и по цвет тавариши нет"!
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 27 Яну 2012, 19:42

theclansman написа: Василис за същата сума с 1 бутилка уиски 15 годишно (етикета) и да нагъвам мандарини.... Нещо не ми се връзва .

А дали Металика са по-добри музиканти от Каррас??? Кой го определя това? Това, че на теб лично повече ти харесват, не значи, че наистина Металика са по-добри като музиканти да речем(говоря принципно). Това, че са по-известни също не значи че са по-добри музиканти.
Например ако питаш мен, аз с удоволствие бих слушала с часове Маринела (и не само) и бих дала не 100, ами и 300 евро ако ги имам, но за Металика не бих ги дала, не че не ги харесвам, но истината е, че не ми доставят същото удоволствие. Вкус... Сега ще ме сложиш в графа ниско интелигентни заради това ли?

theclansman написа:Но да ви кажа радвам се, че е така - защото тази "интелигенция" която дава по 100 евро за Василис, няма да я видя на концерта който аз ще посетя, в бара в който ще отида с приятели, в магазините в които ходя, в специализираните сайтове и мн. мн. други. Така че, живи и здрави - кефете се, щтракайте с пръсти, маайте мааанета и те така те.

Ти заради хората, които слушат чалга ли, не слушаш чалга, или защото не ти харесва?
Аватар
mirrea

Следваща

Назад към Всичко за града