Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Сайта на Община Велинград

Re: Сайта на Община Велинград

Мнениеот mirrea » 22 Мар 2012, 23:24

Като става въпрос за правопис, мисля, че заглавието на темата е за поправяне, или бъркам? Става въпрос за пълния член(правилно е да се казва пълна/кратка членна форма, но да не задълбаваме толкова), който и аз много често изяждам от бързане и невнимание...
Аватар
mirrea

Мнениеот B-52 » 22 Мар 2012, 23:34

mirrea написа:Като става въпрос за правопис, мисля, че заглавието на темата е за поправяне, или бъркам? Става въпрос за пълния член(правилно е да се казва пълна/кратка членна форма, но да не задълбаваме толкова), който и аз много често изяждам от бързане и невнимание...

Може и да си права! Поправих го... :lol:
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот mirrea » 23 Мар 2012, 00:23

[quote="B-52"Може и да си права! Поправих го... :lol:[/quote]
Аз нямах предвид твоето заглавие, но и то беше грешно :lol: , а заглавието на темата: Сайта на община Велинград
П.П. Изобщо, този член, направо ни разкатава фамилията :lol:
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 23 Мар 2012, 00:49

mirrea написа:Като става въпрос за правопис, мисля, че заглавието на темата е за поправяне, или бъркам? Става въпрос за пълния член(правилно е да се казва пълна/кратка членна форма, но да не задълбаваме толкова), който и аз много често изяждам от бързане и невнимание...

Да, Миреа, права си. Трябва да е с -ЪТ, но умишлено го написах така. Иначе правилото за члена ми е абсолютно ясно, но от това, че каменчани слагат -ът когато трябва и когато не трябва, почнах да го избягвам в неформална обстановка като форОма :lol: Всъщност нали имаше официално предложение пълният член да отпадне и от книжовния език. Мисля, че трябва да го приемат. Така или иначе, не ни е абсолютно необходим нито от граматична, нито от смислова гледна точка, пък и повечето хора го грешат.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 23 Мар 2012, 10:34

kalispera написа:Всъщност нали имаше официално предложение пълният член да отпадне и от книжовния език. Мисля, че трябва да го приемат. Така или иначе, не ни е абсолютно необходим нито от граматична, нито от смислова гледна точка, пък и повечето хора го грешат.

+1
Аватар
mirrea

Мнениеот OPP » 23 Мар 2012, 18:56

абе вие двете богини миреа и калиспера сте в колата на миреа ли, че и двете гледате в еднапосока и на двете се веят косите на аватарите :rofl: . а по темата, стария сайт не го знама ама тоя новиея на нищо не прилича
Bitch get a job if you wanna be rich !
Аватар
OPP

Мнениеот megalamer » 23 Мар 2012, 19:40

kalispera написа:.. Иначе правилото за члена ми е абсолютно ясно, но от това, че каменчани слагат -ът когато трябва и когато не трябва, почнах да го избягвам ...

Това го написах тук на форума някъде преди около година и половина, не те е срам да преписваш от мен :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 26 Мар 2012, 20:43

megalamer написа:
kalispera написа:.. Иначе правилото за члена ми е абсолютно ясно, но от това, че каменчани слагат -ът когато трябва и когато не трябва, почнах да го избягвам ...

Това го написах тук на форума някъде преди около година и половина, не те е срам да преписваш от мен :-)

Еее мислех, че си забравил, че си го писал и реших да изплагиятствам, ама ти ме хвана на местопрестъплението.
Аватар
kalispera

Мнениеот B-52 » 21 Юни 2012, 16:25

Нов сайт на Община Велинград:
m.velingrad.bg
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот kalispera » 22 Юни 2012, 23:42

Най-после са сложили някакъв готов темплейт, вместо да се мъчат сами да си го правят.
Аватар
kalispera

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града