Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Пълна скръб

Re: Пълна скръб

Мнениеот mirrea » 29 Апр 2013, 17:25

Калиспера, поради тази причина ли се премести да живееш другаде? И ако искаш кажи в кой град си, и как е там положението, защото напоследък се оплакват и хора живеещи в големи градове?
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 29 Апр 2013, 22:08

mirrea написа:Калиспера, там където бях аз също беше много умряло, поради климата(Дори в големите градове след 20:00 рядко се виждаха минувачи). Не можах да си намеря работа, заради това, че живеехме в малко селце, но при всички положения ако бях в голям град не мисля, че заплащането щеше да има база за сравнение... Не съжалявам че съм тук, защото си харесвам работата, трупам полезен опит, има потенциал за развитие(ако живееш в София), запознах се с колеги от повечето градове в Бг, но уви заплащането за региони като Велинград е ниско и понякога се замислям... Знаеш, няма пълно щастие, ако едното е добре, другото няма да е, например какво работят повечето гастарбайтери-черна работа, която няма да ми тежи за известно време, но ще ме вкара в една рутина, която води до затъпяване.
Минавало ми е през ум да запиша да уча в чужбина и да работя,след което да си търся работа по специалността, но мъжът ми се мести от обект на обект, с две думи бъдещето ни, откъм място за живеене е много мътно, но как го виждам... или се местя в София някога на същата работа, или чужбина. Тук не виждам развитие.
Ето още една причина хората да се местят в големите градове. Заплащането е различно. Например във фирмата, в която работя то е на 3 нива(във Велинград сме на най-ниското), а разликата в нивата не е малка. Ако ми плащат колкото на колегите ми в София не бих се преместила.

За съжаление е така. Стандартът в малките градове е нисък и съответно - и заплащането. Иначе пък спокойствието и природата са незаменими. Две добрини на едно място няма, както казваш ти.
И в големите градове положението е тежко почти за всички. Като изключим IT сектора, всички мрънкат. Малкият бизнес съзнателно и целенасочено е сринат. Но все пак, някак се усеща повече живот, въпреки че в супермаркетите съм виждала трагични картини. Възрастни, а и млади хора - баща с дете, си броят стотинките за един хляб, едно мляко и един кренвирш.
Ако се преместиш в София например, дори и да ти е по-висока заплатата от сега, то тази разлика ще отива за наем, защото наемиете на добрите жилища в добрите квартали не са ниски. А и стресът и мръсотията ще вървят в комплект с всичко друго.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 03 Май 2013, 00:37

kalispera написа:Ако се преместиш в София например, дори и да ти е по-висока заплатата от сега, то тази разлика ще отива за наем, защото наемиете на добрите жилища в добрите квартали не са ниски. А и стресът и мръсотията ще вървят в комплект с всичко друго.

Със сигурност! Не бих се преместила, ако се налага да плащам наем!
Аватар
mirrea

Мнениеот missmall » 09 Май 2013, 11:08

Привет!
Аз не мога да кажа как е във Велинград, защото идвам предимно лятото, когато има доста хора...Имам огромното желание да се преместим там да живеем, но мъжът ми всеки път ме пита там какво ще работи...Отговарям му "а там хората как живеят, все ще се справим някак", но явно наистина положението не е розово...
Сега живеем при майка ми, защото и тук (Бургас) квартирите не са евтини, имаме и малко дете... За мен е по-добре да се преместим във Велинград заради детето - чист въздух, природа, спокойствие, свобода, а и там имаме къде да живеем, но пустата безработица....Не ми е интересно в големия град - шумно, мръсно, опасно...Мисля всякакви варианти за реализация там, с какво да се захванем и да се прехранваме....То и бизнес да се опиташ да развиеш пак ще се намери кой да те натика обратно в казана с л....та, което важи и за големия град де....
Мисля,че трябва млади хора да се намесят в управлението на града, да внесат свежи идеи и предложения за развитието на града. Велинград има голям потенциал, трябва му само свежа кръв :)
Харесвам го и скоро пак идвам да се заредя :wink:
missmall

Мнениеот radolag » 20 Май 2013, 09:43

..ЦЕЛИЯ ГРАД Е СКРЪБ..
radolag

Мнениеот Зайче блато » 27 Авг 2013, 21:59

Правостоящи в междуселищен автобус

или за фирма ''Меделин'' в пресата :wink:
Зайче блато