Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Re: Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 12:29

пу жалко за почивните, не ща дъжд ако е силен - онова безумно джапане по кременски езера ни съсипа обувките с Борето, влиза дъжда вътре директно и обувки за 300 лева вече пускат влага и по малък сняг - много жалко за Криспито.
vasil111

Мнениеот megalamer » 21 Дек 2010, 12:42

Като погледнах преди малко прогнозата на синоптик.ком за Велинград, виждам, че са отменили дъжда за в петък и събота... къде отиваме? Предлагам Елин Връх, Кладова, Локвата, Юндола, Света Петка и от там по пътеката през Острец до Велинград... разбира се, това при условие, че снега се е стопил.
Аватар
megalamer

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 12:53

уаа, ти съвсем се "оля" - какъв острец, това кръгче е почти непосилно и за летен ден, но виж това е идея да се завъртят двете успоредни била, не съм се сетил досега. Елин връх абсолютно задължително, Кладова, но Локвата през Витата борика, 20 см сняг да има горе не е проблем ама никакъв и без гети. Асвалта до юндола ще е утъпкан, за разлика от миналата год. около 15 ч сме на юндола - в 17 е рог тъмница.
vasil111

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 14:03

отделно от това пътеката (по мои стари спомени когато ходих от велд до св петка през острец) тръгва от горната джиханова махала, т.е и до там са си 2 км от центъра на св. петка, после тая пътека влиза в едни огромни долове докато се качи на острец и тъмницата ще ни хване точно в тия долове, и с два челника нема се измъкнеш от гората там. Аз лично след острец не видях почти никаква маркировка до св. петка, сега дали има не знам
vasil111

Мнениеот megalamer » 21 Дек 2010, 15:07

Eeee, хиляда причини ще измислиш, само и само да скриеш че те мързи да ходиш.... :-) Добре де, маршрута от последна спирка в Каменица до Чолаков чучур удовлетворява ли те :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 15:12

аз не спах снощи - а ти не четеш внимателно. казах ти само до юндола през вита борика, без връщане през острец. това е за лятото. ако ти е много мерак да газиш в тъмното ще ти дам челника
vasil111

Мнениеот megalamer » 21 Дек 2010, 15:26

vasil111 написа:аз не спах снощи - а ти не четеш внимателно. казах ти само до юндола през вита борика, без връщане през острец. това е за лятото. ако ти е много мерак да газиш в тъмното ще ти дам челника

Тъй като мразя да пътувам на автостоп / а знам че това ти е тайната идея за връщане от Юндола/ ти предлагам окончателен маршрут - Каменица-Елин Връх, Печенек, Кладова и връщане по директната пътека Кладова–Велинград.
Нека не се хвърляме на дълги маршрути, все пак времето е доста променливо и непостоянно...
Това е и покана към всеки четящ форума, който реши да се присъедини - от мен лек и приятен маршрут, от вас -
хубаво време!
Аватар
megalamer

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 15:34

е сега имаше шанс да ти се сбъдне желанието да изтрамбоваме юндола - велинград по шосето в тъмницата : yeah : и така става - само до кладова. там ще се реши в зависимост от това колко е снега - аз си искам все пак витата борика - локвата. После по миналогодишното трасе ще слезем през славева или по байка. И така става - само да се махнем от тук, че вече се не издържа.
vasil111

Мнениеот vasil111 » 21 Дек 2010, 15:41

разбира се, че всеки желаещ е добре дошъл - със непропускащи влага обувки обаче и резервни чорапи.
vasil111

Мнениеот megalamer » 21 Дек 2010, 15:48

Преди да се уточним окончателно, предлагам да изчакаме до четвъртък за да видим в прогнозата за времето кой ден - петък или събота ще е по-подходящ за ходене по гората.
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града