Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Re: Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Мнениеот megalamer » 02 Ное 2009, 21:00

dora написа:Да, Мегаламер, и аз съм 99%, че наистина е така. Бях с две жени, времето беше страхотно, направих доста снимки, минахме и през "Уличките"- едно приказно място с интересни по форма скали- със сигурност ти си ходил там. Та---едната снимка е на едно много хубаво заслонче, случайно там заварихме и един от хората, който е участвал в изграждането му-този човек е от Каменица и много хора го познават. А другата снимка е Френкове егъл близо до "Уличките". И така - загадката е разкрита! Пожелавам ти приятни мигове в гората и пращай интересни снимки!

marsh.jpg

Минали сте по маршрута, който съм очертал ориентировъчно на картата с червено, през Извора, така ли? Но аз не разбрах точното място на този заслон - по-близо до Ачовица или до Извора е?

Картата е на "Елефант" - много е неточна - нищо не е на мястото си, ама за приблизителна ориентировка става :)
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 03 Ное 2009, 11:32

Заслончето е в м.Извора, много е красиво и предимството е, че има и вода.
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 03 Ное 2009, 12:46

dora написа:Заслончето е в м.Извора, много е красиво и предимството е, че има и вода.

Хм... ако е това до самата чешма, чистил съм него и района около чешмата поне 10-тина пъти... Но явно си го снимала от задната страна, та не се вижда масата, пейките, огнището до него и чешмата, и това ме е заблудило...
Или пък са направили второ такова? То там, на няма и стотина метра от чешмата, някой си е направил и виличка, заключена с 2 големи болта, даже и тоалетна има построена насред гората :)
Всъщност, сега като гледам пак снимката, ти си снимала точно тази вила, от към пътеката за Уличките...
Аз не го наричам заслон, защото когато и да мина, винаги е заключено...веднъж само в началото на лятото имаше едно семейство там.
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 03 Ное 2009, 13:09

А като се поразрових из компютъра си, намерих и тези снимки от въпросното място - не са много качествени, беше един малко мрачен пролетен ден когато ги правих.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 03 Ное 2009, 13:26

Хайде сега и от мен една загадка-много е лесно, предполагам че всички веднага ще се досетят, още повече че прилагам цели 3 снимки от мястото.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 03 Ное 2009, 18:57

Мегаламер, говорим за едно и също място. видях и тоалетната, даже ми направи впечатление. Снимах и огромното дърво, на което си пратил пролетна снимка. Между другото- харесват ми снимките ти, макар че казваш, че са снимани в малко така да се каже сумрачен ден - има очарование в тях. А относно загадката, уж ходя често из гората, но в момента не мога да се сетя- ДАЙ ЖОКЕР !
Аватар
dora

Мнениеот rocafeller » 03 Ное 2009, 19:18

Megalamer , тази чешма не е ли преди начовото, след Ачовица нагоре, по пътя, много хора наливат от там вода и и казват "набор еди кой си" ?
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот megalamer » 03 Ное 2009, 20:00

rocafeller написа:Megalamer , тази чешма не е ли преди начовото, след Ачовица нагоре, по пътя, много хора наливат от там вода и и казват "набор еди кой си" ?

Тази , за която говориш е по асфалтовото шосе малко над Копанка, но не е тя :-)
Ето малко жокер:
a.jpg

За съжаление покрива на заслона е силно повреден, тече от всякъде, и както е тръгнало, няма да го има дълго време... а там е най-красивата вековна борова гора, която съм виждал през живота си!
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 03 Ное 2009, 20:35

А не е ли по пътя за Стария чарк, след пункта Алабак, вляво, малко нависоко?
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 03 Ное 2009, 21:24

dora написа:А не е ли по пътя за Стария чарк, след пункта Алабак, вляво, малко нависоко?

И там не е... доста по-нависоко е :-)
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града