Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Re: Опознай Велинград, за да го обикнеш:))

Мнениеот svetlana » 04 Ное 2009, 19:10

Последната чешмичка дето сте пуснали не е ли по пътя към Юндола???
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 04 Ное 2009, 20:38

svetlana написа:Последната чешмичка дето сте пуснали не е ли по пътя към Юндола???

Не е :)
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 04 Ное 2009, 22:58

Мегаламер, каза, че загадката е лесна, но ето че никой не може да се досети къде е тази чешмичка, моля те, дай ни някакъв жокер. Смътно ми минава през съзнанието, че съм чела надпис Каменица някъде върху чешма, ноо, не мога да се сетя. Хайде, помогни!!!
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 05 Ное 2009, 00:00

dora написа:Мегаламер, каза, че загадката е лесна, но ето че никой не може да се досети къде е тази чешмичка, моля те, дай ни някакъв жокер. Смътно ми минава през съзнанието, че съм чела надпис Каменица някъде върху чешма, ноо, не мога да се сетя. Хайде, помогни!!!

Добре де, още един , последен жокер - за тази чешма се тръгва от една широка поляна, където се разклоняват няколко пътя в различни посоки, а в началото на пътя за чешмата са тези табели:
j.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 05 Ное 2009, 19:59

Мегаламер, ако това не е някъде около Самоводица, аз се предавам.Просто не се сещам къде е , ти ще кажеш!
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 05 Ное 2009, 21:09

dora написа:Мегаламер, ако това не е някъде около Самоводица, аз се предавам.Просто не се сещам къде е , ти ще кажеш!

:) Добре :)
Чешмата се намира съвсем близо до Кладова, - идвайки от към хижата, на разклона на пътищата за Велинград се хваща най-левия път, който води към Пеева Поляна, минавайки през една заградена горска площ /означил съм я със зелено, а самата чешма - с червен правоъгълник. Има-няма километър и половина от хижата е, гората около чешмата е страховито-красива!
z1.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 05 Ное 2009, 21:14

А ето и следващата загадка- къде се намира това?
DSC00480.JPG

Бонус - вървейки по пътеката, която се вижда най-вляво, ще минете и през тази поляна:
DSC00263.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот rocafeller » 06 Ное 2009, 10:52

megalamer , трудни загадки задаваш, поне за мене, нямам си никаква на идея къде се намира това !
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот e-trn » 06 Ное 2009, 13:25

И аз не мога да се сетя, къде е това, със сигурност не съм бил. Но тази надморска височина е доста издайна. Аз се изхитрих и проверих на картата. Единственото място с такава височина е под Арапчал и Черновец, които са на 1825 м.

Това ли е?
karta.jpg
karta.jpg (187.27 KiB) Прегледано 2377 пъти

p.s.
Стрелката е по случайност там, не казвам, че това е мястото :D Но трябва да е около двата върха.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 06 Ное 2009, 13:50

e-trn написа:И аз не мога да се сетя, къде е това, със сигурност не съм бил. Но тази надморска височина е доста издайна. Аз се изхитрих и проверих на картата. Единственото място с такава височина е под Арапчал и Черновец, които са на 1825 м.

Не е там :-) Всъщност, аз изобщо не твърдя, че котата там е наистина точно 1800 метра, просто са го написали, макар че, за да си направят труда, сигурно наистина е такава височината.
А тази твоята карта много интересна ми се вижда... това по нея bike маршрути ли са ?
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града