Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Държание, обслужване, компетентност....

Re: Държание, обслужване, компетентност....

Мнениеот kalispera » 11 Яну 2010, 23:53

Навсякъде по държавните учреждение е така, защото там работят хора с манталитет и мислене от едно време. Те не работят, а просто ходят на работа и чакат да стане пет часа и даси тръгнат. Смятат, че някой е длъжен да им плаща, защото си клатят краката и не уважават клиентите си, защото не изкарват парите си с труд. Я да видим ако тези лелки работеха в частна фирма и бяха на процент, дали щяха да си позволят подобно арогантно и грубо държане спрямо клиентите. Щяха да им целуват краката и да им ближат задниците, за да си заслужат бонусите и заплатата. Ама това наследено поводение от ерата на "ходенето на работа"....Дано скоро да се изкорени тотално и да си отиде заедно с хората от това поколение.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 12 Яну 2010, 00:15

kalispera написа:Навсякъде по държавните учреждение е така, защото там работят хора с манталитет и мислене от едно време. Те не работят, а просто ходят на работа и чакат да стане пет часа и даси тръгнат. Смятат, че някой е длъжен да им плаща, защото си клатят краката и не уважават клиентите си, защото не изкарват парите си с труд. Я да видим ако тези лелки работеха в частна фирма и бяха на процент, дали щяха да си позволят подобно арогантно и грубо държане спрямо клиентите. Щяха да им целуват краката и да им ближат задниците, за да си заслужат бонусите и заплатата. Ама това наследено поводение от ерата на "ходенето на работа"....Дано скоро да се изкорени тотално и да си отиде заедно с хората от това поколение.

:lol: :lol: Благодаря ти от сърце, за това, че пожела по-скоро да си отиде моето поколение :lol: :lol:
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 12 Яну 2010, 00:36

Ех, ти го приемаш прекалено буквално и прекалено лично.
Говоря по-глобално за българите като нация и манталитет.
Поколенията се сменят, това е ходът на времето. Надявам се, че след 1-2 поколения ще се изкорени въпросния манталитет.
А на тебе, Мегаламер, ти желая само живот и здраве и още много планински разходки! :)
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот Симела » 12 Яну 2010, 08:48

За да дойде поколение, различно от старото, то трябва само да си изработи манталитета. И нещо друго - има какво да вземе от старото, все още има хора със съвест и отговорност.
Аватар
Симела

Мнениеот mirrea » 12 Яну 2010, 12:22

Сигурно има какво да се научи от някои хора независимо били те млади или от по-старото поколение, но такива за съжаление са рядкост особенно от поколението което е пред пенсия, не искам да обидя никого, но е факт, повечето от тези кадри биха те обслужили добре, само ако си им познат, така са свикнали от бай-Тошово време и така си карат. Права е Калиспера като казва болшинството просто "ходят на работа". Има и разбира се такива, които са работели съвестно, но наистина са малко и за съжаление аз не съм срещала такива. (Става въпрос за хората работещи в държавни институции, като социални, МВР, НОИ, община, данъчно и т.н. кадрите работещи там, са с огромно самочувствие и според мен това е причината да се държат неподобаващо с хората. Въоще не ме интерсува каква заплата получават, не аз съм избрала работата им, още повече че доброто отношение към хората-клиентите е въпрос на култура и възпитание а не на заплащане).
А ако се наложи да направя забележка на човек, който е по-възрастен се чувствам неудобно, но с молба и мек тон не става, пробвала съм и винаги първо опитвам да ги накарам да ми обърнат внимание учтиво под формата на молба, след което получавам пренебрежително отношение и се налага да сменя тона.
А какви работници ще излезе от днешното поколение-интернет поколението??? Чак ми става страшно...
Аватар
mirrea

Предишна

Назад към Всичко за града