Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Фитнес, тонус, грижи за тялото.

Да обсъдим спорта във Велинград!

Re: Фитнес, тонус, грижи за тялото.

Мнениеот inside_all » 21 Окт 2009, 23:20

преди ходях на стадиона да тренирам имаше мн. яки уреди но шефовете ги вдигнаха на някаде някой да знае къде има хубава спортна зала?
inside_all

Мнениеот megalamer » 17 Ное 2009, 22:14

Quo vadis, domine ! всички тези wellness центрове, клубове, сауни и подобни неща не са измислени за да подмладяват и разкрасяват човек, а единствено за да му се измъкнат паричките... опитайте се да го проумеете :)
Салони за красота... виждал съм чудесно изглеждаща жена да влиза там и да излиза с вид на проскубана кукумявка, защото "така е модерно". Парите движат нещата .. ако искате да се раздвижите по някакъв начин, да поддържате хубава фигура, това не става по за 1 час на ден във фитнеса, където след 23 часово отпускане изведнъж натоварвате екстремално организма си, а с редовно ходене из планината. Вземете прекопайте градината, купете си нива на полето и я обработвайте или нещо такова :D
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 18 Ное 2009, 11:49

Напълно съм съгласна с megalamer. Убедена съм, че тази цялата спа и уелнес индустрия, освен да глези хората, с друго не им помага. Дори масажистите, които работят в така наречените спа-центрове гледат само да претупат клиента без наистина да се постараят да му направят истински, лечебен масаж, който да му помогне. Иначе много ги бива да пробутват никому непотребните, но ужасно модерни масажи с шоколад, с мед и разни безобразни. Не мога да разбера защо една тиквена маска в тези спа-центрове струва 80 лв? :o Избиват наема с няколко тиквени маски ли, какво?
Мисля, че разхоките в планината са добър вариант, но истината е, че повечето съвременни хора сме мързеливи и не ни се ще да си нарушим удобния, заседнал комфорт. А да идеш на фитнес е друго - там ще си покажеш новия анцуг, маратонки, ще поогледаш хората и те ще те поогледат и пак може да се скатаеш да не се напрягаш много-много с тежка тренировка.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 18 Ное 2009, 18:17

Аз обичам да ходя на масаж отпускащ, или лечебен ако имам нужда, лошото е че рядко си го позволявам и не защото е скъпо(има места на които не е), просто не ми е навик. Истината е, че след един релаксиращ масаж се чувствам като нов човек след това, а по време на масажа изпитвам удоволствие.
Колкото до фитнес залите, ако искаш да имаш добре излглеждащо тяло това може да се постигне само във фитнес зала, или с плуване, тичане, пилатес, аеробика,каране на колело и др. но така както можеш да работиш в-у всички мускули във фитнес залата не можеш да го направиш другаде.(Това се отнася за тези които искат да имат добре оформена мускулна маса)
Разходките из гората и тичането за здраве също ми харесват и ми действат добре,но те не подобряват значимо физиката а действат добре за тонуса и здравето.
На Запад тренират Пилатес на открито, в паркове, в гората, кой където иска.
Лошото е, че за разходка в гората почти не намирам компания, освен с кучето което имах, само с него не ме беше страх да ходя из гората а сама наистина ме е страх.
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 18 Ное 2009, 18:36

e-trn написа:Аз не мога да се сетя за свестен спортен комплекс, с фитнес, спа процедури, плувен басейн, тенис кортове и други игрища. Ако някой направи такова нещо ще е супер, постоянно ще съм там! Спортът е много важен!

Много от туристите в града също биха се възползвали от един такъв комплекс!

В новия хотел "Селект" има басейн, тенис корт, волейболно и баскетболно игрище. Всички спортни съоръжения могат да се ползват и от гражданите. М-у другото тенис корта им хич не е лош, аз лично още не съм играла там, но имам познат който ходи редовно и той специално има база за сравнение.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 18 Ное 2009, 18:37

mirrea написа:...Колкото до фитнес залите, ако искаш да имаш добре излглеждащо тяло това може да се постигне само във фитнес зала, или с плуване, тичане, пилатес, аеробика,каране на колело и др. но така както можеш да работиш в-у всички мускули във фитнес залата не можеш да го направиш другаде.(Това се отнася за тези които искат да имат добре оформена мускулна маса)....

А за какво служи всъщност добре оформената мускулна маса ? :D
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 18 Ное 2009, 18:48

Ами на някои хора им харесва да изглеждат добре а други са го превърнали в спорт. Здравословното натоварване засилва усещането за щастие.
Аз не ходя често във фитнес зала, за съжаление, но ако усетя че наистина имам нужда и започвам да се отпускам ще започна да ходя 2-3 пъти седмично.
За сега практикувам Пилатес в къщи, но брат ми ходи на фитнес и неговия напредък е много по-голям от моя.
Предпочитам да имам стегнато тяло,отколкото отпуснато дупе и увиснал корем, или целулит и т.н. за моето собствено самочувствие, харесва ми да иглеждам добре.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 20 Ное 2009, 22:39

mirrea написа:Аз обичам да ходя на масаж отпускащ, или лечебен ако имам нужда, лошото е че рядко си го позволявам и не защото е скъпо(има места на които не е), просто не ми е навик. Истината е, че след един релаксиращ масаж се чувствам като нов човек след това, а по време на масажа изпитвам удоволствие.

Кой не обича чувството след такъв масаж ;) Проблемът е, че трудно се побада на професионални масажисти, които наистина да са учили кинезитерапия и да имат опит, а не просто да са изкарали курс за масажисти за 2-3 месеца. Другият проблем е, че дори и да са добри, и да са професионалисти, повечето масажисти гледат да си щадят ръцете, защото работата им наистина е тежка. Затова гледат да претупат клиента ако е възможно. Много пъти ми се е случвало, затова го казвам. Пък аз отивам с лечебна цел, не да се глезя. Искам истински масаж, а не просто да ме намажат с ароматни масла и да ме погалят.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот Зарина » 15 Яну 2010, 18:56

дали ще се изгради такъв център, мисля че все още не можем да се надяваме, но пък всяка жена може сама за себе си да се погрежи за своята фигура и здраве
Аватар
Зарина

Мнениеот Nat » 02 Ное 2010, 16:45

А знаете ли къде има фитнес където и да било във Велинград? Съответно дали има някъде сауна или закрит плувен басейн... някакви линкове, имена, адреси ще са много полезни? Мерси!
Nat

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт