Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Добрили са парковете във Велинград?

ДА
8
22%
Горе-долу
13
36%
НЕ
15
42%

Общо гласове : 36

Re: Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Мнениеот megalamer » 19 Авг 2011, 23:08

Подновения парк на спирка Вела Пеева /Финансовото/:
a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg
f.jpg
g.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 20 Авг 2011, 23:28

Много е хубав парка! Дано всички паркове се запазят и през зимата...имам чувството, че може да послужат за дърва за огрев на циганите.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 26 Авг 2011, 22:09

Парка на "Финансовото" е станал доста по-добре от преди ремонта, но му липсва водичка - чешмичка или шадраванче, щеше да е много по разведряващо ако имаше. Иначе детският кът е страхотен и е станал притегателен център за много деца от цяла Каменица. Лошото е, че не се знае до кога ще оцелее в този си вид. Надявам се каменчани (пък и не само) да прояват цивилизованост и да го пазят.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот dora » 14 Сеп 2011, 08:56

Ако смятате това за красиво и стопанисвано?! А и тези дето са засаждали цветята, са го правили без никаква мисъл.
Прикачени файлове
parkove.jpg
parkk.jpg
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 14 Сеп 2011, 09:49

Специално за растителността съм напълно съгласен - прословутата фирма от другия край на България нищо не направи... велинградските аранжименти /не знам кой ги правеше, нещо към комуналното беше май/ си бяха много по-добре изглеждащи.
Аватар
megalamer

Мнениеот missmall » 14 Сеп 2011, 13:18

Парковете са станали мн хубави според мен, ест тези изцепки с цветните аранжировки бодът очите, ама все пак....Но юли месец когато идвах, ми направи мн кофти впечатление чистотата или по-точно липсата на такава - кошчета без торби за боклука и вс е леш, непочистени алеи от паднали иглички и строителни мръсотии..да приемем, че не са ги били завършили...Надявам се сега да са по-приветливи :)
missmall

Мнениеот megalamer » 14 Сеп 2011, 14:53

До като работеха фирмите за "облагородяване" на парковете, местната фирма за поддържане на чистотата им нямаше право на достъп, но от 1 септември обекта е сдаден и всяка сутрин една сюрия циганки и цигани минават с метли и почистват всичко....но тъй като понякога минавам малко преди тях, гледката във и около беседките е направо отчайваща...на такива говеда /13-18 годишни teens които са вечер там /изобщо не си заслужава да им се чисти ... бутилки от бира и други алкохоли, опаковки от чипсове, снаксове и всичко подобно, найлонови чанти, пластмасови чашки, а една сутрин и яко повръщане имаше до една от беседките...
Аватар
megalamer

Мнениеот missmall » 14 Сеп 2011, 15:09

Ахааа, а аз се чудих защо чистят само улиците, а подминават парковете...
missmall

Мнениеот theclansman » 14 Сеп 2011, 16:17

megalamer написа:..на такива говеда /13-18 годишни teens които са вечер там /изобщо не си заслужава да им се чисти ... бутилки от бира и други алкохоли, опаковки от чипсове, снаксове и всичко подобно, найлонови чанти, пластмасови чашки, а една сутрин и яко повръщане имаше до една от беседките...

Тук си адски прав! Но, бих допълнил и че по-големите над 18г, също не остават по-назад. Представа си нямаш, колко такива индивиди съм виждал. Почти цяло лято изкарах в този парк, но никога не съм оставил боклуци след себе си! Въпрос на култура през първите 7 г., или по-скоро липсата и....
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Зайче блато » 14 Сеп 2011, 20:09

Добре, съгласен съм, че много отдавна не бе правено нищо за парковете (само за тях ли), но защо всички те, се правят по един тертип?
Пари явно са се намерили, но и пейки и беседки - всичко е еднообразно. Апропо "беседки": това, дето са го измайсторили (на снимката), както какво е точно? Нито е навес, нито е завес. И аз ли само така го виждам, че дървото, което се ползва за разкрасяването на парковете, няма никаква защита? След най-много 2 години (ако не и по-малко), не му мърда загниване.

IMG_0335.JPG
Зайче блато

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград