Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Велинград: Ремонтът на дефилето

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Велинград: Ремонтът на дефилето

Мнениеот blue_shadow » 20 Дек 2012, 12:57

ritchi написа:Никой не си играе със живота на хората.Пътя е готов на 100 % остава да се монтират още минимално количество мантинели.А и никой не карам да минава през дефилето.Просто констатирам каква е ситуацията.А ти понеже си отворен/а ще ти задам един въпрос който на времето зададе и Гриша Ганчев: Ти къщичка за пиленца правил ли си?А колибка за кученца?Като ги построиш критикувай другите че не могат да строят.Защото това което направиха тази година по дефилето,от разклона за Ракитово до Велинград и от града до Юндола е направо геройство!Ама българина да оплюе,ние сме племе което не признава можещите и кадърните хора и търсим всякакъв начи да ги оплюем.

Ти тотално си забравил същината на въпроса - ОТВОРЕН ИЛИ ЗАТВОРЕН е за движение пътя. Отговора: до ден днешен пътя е ЗАТВОРЕН и не се знае кога ще се отвори. Това какво означава: ДА СМЕ ДОВОЛНИ или ДА НЕ СМЕ ДОВОЛНИ? Отговор: НЕ СМЕ ДОВОЛНИ! Така изглежда трябва да се говори с теб - елементарно, защото ти само повтаряш колко много работа е свършена и че само сме недоволствали. Колкото и работа да е свършена, резултата е, че все още дефилето е затворено. Това само по себе си означава, че фирмата не се е справила в установения срок и трябва да си понесе негативите! От този ремонт са блокирани поне две общини. Това не са никак малко хора, които се надяват да имат нормална връзка със света. И ти имаш наглостта да кажеш на тези хора, че те са само едни мрънкалници и невежи, а че фирмата е супер и няма проблем с нея? Е това вече е висша форма на наглост и безочие!

Инфо: Днес има полиция на разклона за Костандово и дори те не знаят кога ще бъде отворен пътя!!!

П.С. Тук не е мястото да ти отговарям на личните нападки, но за твое успокоение ще ти отговоря, че съм съградил доста повече от къщичка за пиленца....
Аватар
blue_shadow

Мнениеот Уил » 20 Дек 2012, 23:22

Вече на сайта на АПИ пише просто "затворен" без да се уточнява дата... това е пълен провал! Оня дето се пенеше, че било готово нещо няма ли да обясни...! Провалиха ми сума планове :(
Уил

Мнениеот ritchi » 21 Дек 2012, 09:14

Уил написа:Вече на сайта на АПИ пише просто "затворен" без да се уточнява дата... това е пълен провал! Оня дето се пенеше, че било готово нещо няма ли да обясни...! Провалиха ми сума планове :(

Жалко,сигурно е трябвало да слезнеш до Варвара и там да се пъчиш като "варварски ергенин на сянка" ама на,ся фирмата изпълнител ти обърка работата.Тя сигурно и тя докара снега,и нарочно срина вчера скалите на пътя,и т.н.Знаеш ли че прохода Твърдица ІЕлена беше затворен за 5 годин и никой не мрънкаше а?Ама сега стана един от най-хубавите проходи.Хаимбоаз беше затворен за повече от 3 години и там никой не мрънкаше,ама ние Нали сме заСПА столица и сме по-специални.Що не мрънкате за улиците в града бе?Идете при кмета бии те му една тенекия,да не би да ви харесват?И докато в дефирето има ремонт по нашите си улици какво има ?ЛЕД и то много,ама нали Лебанката си е наш и му е простено ама на фирмата която цяло лятото даваше хляб на хиляди български семейства ще и мрънкаме.Ако толко ти е зор да минеш през дефилето иди на бариерата и кажи че си приятел на шефа и ще те пуснат и мини,ае от мен да мине да не истървеш момата.........

P.S
Според главна агенция "Пътна инфраструктура" ремонтът на дефилето трябваше официално да приключи на 15 декември, отварянето му бе отложено за 18-ти, а по последна информация то трябва да се случи днес. Твърде вероятно е обаче променените заради снега условия да попречат на пускането в експлоатация на отсечката Варвара-Велинград.От пътната агенция припомниха, че по договора за рехабилитацията на пътя трябва да приключи през лятото на 2013 г. Вече са приключили дейностите по изграждане на подпорни стени, укрепителни стени, конзоли, напречни отводнители и водостоци, габиони, ремонт на мостовите съоръжения, положени са изравнителни асфалтови пластове и неплътен асфалтобетон, осова хоризонтална маркировка. От АПИ допълват, че през следващата година е възможно още едно затваряне на пътя, но то ще бъде съвсем кратко за ремонт на ЖП надлеза при с. Варвара.
ritchi

Мнениеот radolag » 21 Дек 2012, 10:22

Чак да дава на ХИЛЯДИ работа , хич не ми се вярва виж, за СТОТИЦИ по сьм сьгласен . И ако 2 см сняг попречи на фирмата да спази срока, представям си ако беше наваляло 20см .Така може да се оправдаваме до безкрай . Дано днес го отворят и да НЕ СЕ ЗАТВАРЯ ПОВЕЧЕ ЧЕ НИ ПИСНА НА.............Като плащам данък МПС в общината и винетка аз не се обеснявам от къде имам пари да ги платя
radolag

Мнениеот Уил » 21 Дек 2012, 12:11

Пич, не ми трябва да слизам до Варвара, тъй като не живея постоянно във Велинград... и не мрънкам срещу нищо друго освен това, че поради лоша и некомпетентна преценка на шефовете във фирмата изпълнител се обявиха не една и две дати за края на този етап от ремонта (вече не си спомням колко дати се обявиха), а ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ТОВОРЕНО. Ми да кажат: Затворено до 31 Август 2013 г. - ОК! това го приемам, но да се съобщават точни дата и час... ами простотия е това... човек си планира отпуски, да свърши някаква работа в града и т. н.... не ми се коментира повече...
Уил

Мнениеот mirrea » 21 Дек 2012, 14:18

По дефилето пускат вече. Има полицаи, но пускат. Преди малко е минал един приятел.
Аватар
mirrea

Мнениеот ritchi » 21 Дек 2012, 14:45

radolag написа:Чак да дава на ХИЛЯДИ работа , хич не ми се вярва виж, за СТОТИЦИ по сьм сьгласен . И ако 2 см сняг попречи на фирмата да спази срока, представям си ако беше наваляло 20см .Така може да се оправдаваме до безкрай . Дано днес го отворят и да НЕ СЕ ЗАТВАРЯ ПОВЕЧЕ ЧЕ НИ ПИСНА НА.............Като плащам данък МПС в общината и винетка аз не се обеснявам от къде имам пари да ги платя

Нещо пак не си разбрал,снега дали е 2 или 20см не пречи на фирмата изпълнител,от тук нататък пътя и подръжката е изцяло дело на ЕКО ХИДРО 90 които са снегопочистваща и подържаща фирма.А дали ще бъде пуснато или не зависи вече само и единствено от АПИ.Въпреки това обаче от днес вече се преминава без ограничения.Друг е въпроса че не е опесъчено както трябва и пак като вчера има паднали скали и се е образувало задръстване.
ritchi

Мнениеот theclansman » 21 Дек 2012, 18:22

Минава се през дефилето!!! НЯМА мантинели навсякъде, но и в момента работят по въпроса - слага ги някаква Пловдивска фирма...
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот radolag » 21 Дек 2012, 18:33

Ами да, аз може да не съм разбрал, но май и цялата община .Всички сме невежи, само ти си умен...
radolag

Мнениеот Invisible » 21 Дек 2012, 19:08

Otvoreno li e s edna duma ili ne ?
Minava li se prez Vinogradetz za Sofia ?
Invisible

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград