Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Велинград! Единствения курорт в Света без наредба за ШУМ

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Велинград! Единствения курорт в Света без наредба за ШУМ

Мнениеот vazmuten » 30 Юли 2009, 10:24

Здравейте на всички, които са поне малко загрижени за бъдещето на Велинград.

Велинград бе обявен за СПА столица на балканите съвсем на скоро, но готови ли сме да защитаваме това звание или е по-добре да помолим BAHA да си вземе решението обратно.

Велинград е единствения курорт в България, на Балканите, в Европа и Света, който няма наредба за спиране на всякакви Строително Монтажни Работи в разгара на туристическия сезон.
Защо.
Отговора на Община Велинград, е че нямало как да се случи, особено тази година.

Трябва ли да се оставим на добре облечените бизмесмени с куфарчетата с пачки да застрашават бъдещето ни както съсипаха Банско и черноморските ни курорти?

Трябва ли да си мълчим докато по улиците ни свистят бетоновози?
Трябва ли да си мълчим докато някой е решил да лумка с чук денонощно?
Трябва ли да си мълчим докато Община Велинград бездейства?
Не.
Кой нормален човек ще повтори престоя си във Велинград, когато за една седмица престой не е успял да се оттърве от шума, който го заобикаля навсякъде в нормалния му живот.
Кой нормален човек ще повтори престоя си във Велинград, когато не може дори едно кафе спокойно да изпие на "прекрасния" ни център защото шума е невъобразим.

Трябва ли да се гордеем че сме Велинградчани?
Не!
Не, защото ние не работим за Велинград, а против него.
Не, защото не се борим срещу нечовешкото отношение на Общинска администрация, която вдига безпомощно рамене за решаването на нашите проблеми.

В Спа столицата на балканите трябва да има ясно определени правила.
Правила, които да стимулират българския турист да ни посещава.
Правила, които да докарат чужди туристи и при нас.
Правила, които да подпомогнат стратегическия план за развитие на Велинград, като туристическа дестинация.
Правила, които да ни съхранят и да не карат младите хора като мен да съжаляват, че развиват бизнес тук.
Правила, които да ни накарат да останем и да направим Велинград най-прекрасното кътче на планетата.
vazmuten

Re: Велинград! Единствения курорт в Света без наредба за ШУМ

Мнениеот kalispera » 30 Юли 2009, 11:43

Абсолютно подкрепям!
Ако общинарите във Велинград са толкова прости, че да сисипят туристическия бизнес, така както направиха "хитреците" по морето, много жалко :( Точно под нашата къща има един цех за мебели и тези хора работят, ли работят с банзиците и другите шумни машини години наред. Години наред сме принудени да слушаме шума от тяхното производство и да дишаме изпаренията на лаковете и лепилата, които използват за мебелите си. Как може общината да разрешава производствата в жилищните райони?? Нали затова се създават индустриалните зони?
Никой номрален човек няма да повтори почивката си, след като 5 дена главата му се е продънила от шум на бетоновози, строително-ремонтни работи и производства!
Дами и господа от община Велинград, размърдайте се малко и вземете своевременно мерки сега, а не като избягат туристите да се вайкате защо се е получило така. Нали знаете - като се обърне колата, пътища много!
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот rocafeller » 30 Юли 2009, 22:06

То и аз подкрепям ама файда няма и оправия няма никаква в нашия град :evil:
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот vazmuten » 31 Юли 2009, 10:43

Наистина парите са в основата на нещата, но!

По-лесно е да се направят, отколкото да се запазят.

Ако всички които вдигат шум, точно в този момента осъзнаят този факт, ще разберат че инвестициите им ще се върнат доста по-бързо и са по защитени защото има правила.
Ще разберат, че ако има правила различни от тези в западащите ни български курорти, много по-дълго ще изкарват повече пари.

Това се отнася и за всички нас!
vazmuten

Мнениеот intake » 03 Авг 2009, 12:50

Дано някой се поучи от написаното тук !
intake

Мнениеот e-trn » 05 Авг 2009, 14:59

На морето месец юли дойде ли даже мисля, че по-рано, и забраняват всички строителни дейности.

Колко му е да се издаде една заповед подобна и във Велинград?

Но защото както навсякъде другаде в България всички са навързани, нарушителите рядко биха понесла санкция.
Та да видим само полицаите. Преди две три седмици имаше някаква акция за съблюдаване на неправилно паркираните коли по центъра, глобиха няколко човека и това беше. Сега отново колите превземат града, откъдето и да минеш все има неправилно паркирали... Докато полицаите си клатят краката... :evil: :evil:

Според мен трябва да създадем някаква гражданска коалиция, която да им трови душата на тея в съвета. С подобни идеи и забележки. В крайна сметка силата трябва да бъде в ръцете на гражданите и съм убеден, че ако се направи подобно сдружение и се действа правилно трябва да има и резултати.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот vazmuten » 17 Авг 2009, 18:20

Сдружения има друже!

"Да поработим за Велинград", например ;)

Май обаче, лятото всички са в отпуск:
Банкери, общинари, все хора от които нещо зависи.

В нормалните курорти не се излиза в отпуск, когато потребителя има нужда от теб.

Но това е друга тема на разговор. Велинград, освен с прозвището си, е далече като организация от нормалните курорти с традиции. /Какъвто, ако не ме лъже паметта бе и Велинград преди 20 години./

Велинград не е готов да поеме, и да се справи с толкова туристи, които се изсипаха това лято.

Дано за другото се поучим от грешките.

Дано наистина станем "СПА столицата на България и Балканите"
vazmuten

Мнениеот e-trn » 17 Авг 2009, 19:52

Това така наречено сдружение не работи!
Само виждаме Ключкова по разни изяви и се говори и говори, няма действие.

Няма млада сила... Не знам колко и какви хора членуват в "Да поработим за Велинград", но на мен повече ми изглежда като еднолично сдружение "Ключкова". Нищо против госпожата, даже ми е симпатична с упоритостта си! Само че явно не е намерила още правилния път..

А кои са другите сдружения?

Да не говорим за летаргичните ни съграждани... и всеки е зависим от "управляващите" директно или индиректно, което пречи на хората да имат ясна обществена позиция... защото може изведнъж да си загубят я работата, я бизнеса... Затова няколко човека със сходни идея няма да направят нищо, трябва повече, трябва убеждение и активност...

Според мен трябва някой, който да разбира добре от общинска администрация и засягащото я законодателство, за да се постегнат малко нещата в общината и да няма незаконни решения (каквито са повечето според мен).

И в крайна сметка тук само си говорим. Ако имаме кмет, съвет и администрация на място, те ще се слушват в гражданското мнение... уви.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот inside_all » 23 Окт 2009, 22:55

наредба за шум ли какво ще значи това ???
inside_all

Мнениеот stonys » 15 Май 2010, 23:50

Наредба №1, за обществения ред третира въпроса касаещ шума. Такава Наредба има, но тя изобщо не се спазва.
Независимо от факта, че лично съм подал досто сигнали на тел.166, а така също съм пуснал жалба до кмета и полицията - резултата е почти нулев.
Така нареченият билярден клуб No name (зад Алиби), почти работи непрекъснато независимо от обявеното работно време 0700 - 2300. Този "клуб " е потенциално софийско Индиго, сигурно си спомняте за трагедията в Индиго. Неизвесно кой му е дал разрешение за работа, със сигурност не са спазени санитарни норми, да не говорим за противопожорни такива. Не можеш да влизаш и излизаш в това мазе по едни направо шпиц стълби със ширина 50 - 70 сантиметра. Недопустимо е!
stonys

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград