Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Измамници

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Измамници

Мнениеот kalispera » 15 Сеп 2009, 23:14

Брей! Не съм предполагала, че правят ментета на Runners. Като че ли са някаква световно известна марка, та чак "реплики" да им правят. Много ме учудихте :o
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот rocafeller » 16 Сеп 2009, 10:58

В всяка малка фабричка за обувки могат да направят реплика на каквото си искат, всеки знае колко има близо до нас такива фабрички за обувки. А около Пловдив има няколко интересни такива фабрички. А Ранърс са доста зарибени по тях младежта, така че ...
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот svetlana » 19 Сеп 2009, 22:33

явно и мойте са били от некоя от тея фабрички :twisted:
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот Симела » 07 Ное 2009, 17:54

Искам да споделя разочорованието си от храната, която ядем, което за мен е също измама-наглед дребна, но всеки ден тъпчейки организма с некачествени продукти, знаете какво се получава. Всичко това води до различни заболявания. Сирене, кашкавал , кисело мляко, кремвирши, наденици и да не изреждам повече- кажете, кое е истинско!? Наскоро си купих билкови чайове на филтър- липа, шипка и т.н. - ГОЛА ВОДА, както се казва в един популярен народен израз. НИКАКЪВ МИРИС, НИКАКЪВ АРОМАТ НА БИЛКИ ! Взех и плодови чайове - единственото истинско в тях е изкуственият оцветител и ароматизатор. Между впрочем, може ли някой да ми препоръча фирма, чийто чайове са качествени?
Аватар
Симела

Мнениеот megalamer » 07 Ное 2009, 18:12

Симела написа:Искам да споделя разочорованието си от храната, която ядем, което за мен е също измама-наглед дребна, но всеки ден тъпчейки организма с некачествени продукти, знаете какво се получава. Всичко това води до различни заболявания. Сирене, кашкавал , кисело мляко, кремвирши, наденици и да не изреждам повече- кажете, кое е истинско!? Наскоро си купих билкови чайове на филтър- липа, шипка и т.н. - ГОЛА ВОДА, както се казва в един популярен народен израз. НИКАКЪВ МИРИС, НИКАКЪВ АРОМАТ НА БИЛКИ ! Взех и плодови чайове - единственото истинско в тях е изкуственият оцветител и ароматизатор. Между впрочем, може ли някой да ми препоръча фирма, чийто чайове са качествени?

Преди няколко години чайовете с надпис на кутийката "БИОПРОГРАМА" бяха много ароматични, не знам дали ги има още по магазините. Но по принцип не съм привърженик на пакетираните чайове - преди години ми разказваха за един изкупвателен пункт в Чепино- близо до станцията на тотото - как билките в него с месеци се търкаляли по пода преди да отидат за пакетиране, и плъховете и мишките редовно ги препикавали...
А в околностите на Велинград растат чудесни ароматични чайове- мащерка, жълт кантарион, листа от синя и червена боровника, дива мента, има и много шипки.
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 07 Ное 2009, 19:12

Точно на БИОПРОГРАМА си взех миналата седмица - мента и липа. Пълен боклук, не пия чай, а просто гореща вода без никакъв аромат :(
По принцип и аз съм привърженик на идеят да си събира човек сам билките - хем разходка из природата, хем истински чай.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 07 Ное 2009, 19:18

kalispera написа:Точно на БИОПРОГРАМА си взех миналата седмица - мента и липа. Пълен боклук, не пия чай, а просто гореща вода без никакъв аромат :( ...

Еми начи "нищо вече не е като едно време" - както казват старите хора :D
Аватар
megalamer

Мнениеот Симела » 29 Ное 2009, 10:17

Случайно попаднах на билков чай "Тоника", на местен велинградски производител, има богато разнообразие, пише че няма примеси, оцветители и ароматизатори. Купих си от риган, пия, но силния мирис на набраната от теб билка го няма.
Аватар
Симела

Мнениеот mirrea » 10 Дек 2009, 02:16

Преди няколко часа ми се обади брат ми и ми сподели следното(понеже обзавежда нов апартамент обикаля по големите магазини в Сф.) Бил в някакъв голям магазин за мебели и като излязъл на паркинга една от гумите на колата била срязана, валяло дъжд и той побързал да смени гумата, хубаво но нещеш ли чантата му изчезнала, обърнал се към управата на магазина и хората му пуснали видеозапис брат ми излязъл с чантата от магазина, в нея били всичките му документи и пари. Явно докато е сменял гумата крадците са го обрали, отишъл в полицията за да разкаже за случая и да каже за документите( имал е и банкови карти, но е съобщил веднага в съответните банки) и там от същия паркинг за деня били ограбени и други хора и той дефакто ги засякъл.
Хора внимавайте, като видите срязана гума, може да ви се случи и по път и крадците да карат след вас и да ви сигнализират за повреда и после да ви предложат помощ с цел да ви ограбят, а ако се усетите и да ви набият най-малкото.
В подозрителни ситуации не се доверявайте на никой!!!
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 10 Дек 2009, 20:06

Миреа, това, което пишеш е ужасно :o
Толкова са обеднели и обезверели хората в България, че са готови да измислят какви ли не начини, за да откраднат и измамят другите си обеднели съграждани. Отвратително е. Хубаво е, че го споделяш, за да могат повече хора да научат и да се предпазят.
Аватар
kalispera

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград