Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Въздухът на Велинград

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Въздухът на Велинград

Мнениеот megalamer » 26 Ное 2009, 22:01

dan написа:Мегаламер,Вие доста обикаляте,да знаете дали стоят каците преди Милеви скали?/имаше 2 изворчета направени като каци/ :?:

Правя само еднодневни маршрути, а Милеви Скали ми е далеч за отиване и връщане за един ден. Ходил съм там само с кола по шосето през Симеоновец, и то преди доста години, та не мога да отговоря на въпроса ти, за съжаление.
И нека на форума да сме на ТИ, става ли ? :)
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 26 Ное 2009, 23:16

Да добре
dan

Мнениеот blue_shadow » 27 Ное 2009, 00:07

Въздухът през зимата тук винаги е бил отврат! Проблема е много стар, сега е малко по-добре, защото вече се горят основно дърва, а не въглища като преди 10-20 год. например. Уви, още дълги години ще се тровим в Спа столицата на Балканите. А решението на проблема не е лесно и изисква изпълнението на различни проекти, като използване на мин. вода за отопление и т.н., както и далновидни управници разбира се....

Тази снимка я направих миналата седмица и това е един сравнително чист ден (имаше вятър)
Прикачени файлове
0009.jpg
Аватар
blue_shadow

Мнениеот mirrea » 27 Ное 2009, 01:52

:mrgreen: темата знам че, не е познай къде е правена снимката, но това е ОХ-то, и е снимано някъде от "Бор" малко отсрама да позная и аз нещо :oops:
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 27 Ное 2009, 21:50

blue_shadow написа:Въздухът през зимата тук винаги е бил отврат! Проблема е много стар, сега е малко по-добре, защото вече се горят основно дърва, а не въглища като преди 10-20 год. например. Уви, още дълги години ще се тровим в Спа столицата на Балканите. А решението на проблема не е лесно и изисква изпълнението на различни проекти, като използване на мин. вода за отопление и т.н., както и далновидни управници разбира се....

Тази снимка я направих миналата седмица и това е един сравнително чист ден (имаше вятър)

И снимка от лятото на същото място... разликата е очевадна:
2.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот milinka » 07 Дек 2009, 01:02

Да ви кажа честно,снимките ви са прекрасни-като картички.Може би защото и Велинград е такъв.Ако ви изпратя снимки от София,сигурно ще припаднете,но ...Съгласна съм,че на една Спа столице с такива природни дадености не и отива да смърди на изгорели дърва,въглища,найлони и т.н.,че нататък стават доста незензурни.Може би е важно самите живущи да осъзнаят колко е важно за тях самите да си променят поне отчасти начина на живот,но може би това е доста трудна задача.Много по-лесно е да изсечеш гората до дома ти,вместо да се набутваш със сметки за ток или алтернативно отопление,вместо всички да си напрегнат мозъците и да измислят по еко и съответно евтин начин за решаване на проблема.Пример мин.вода и др.начини.Но става дума за гражданско общество,което да работи съвместно с общината,което за жалост,може би още дълги години ще липсва на града и най-в :cry: вече на България!!! :cry:
milinka

Мнениеот do4e » 12 Май 2011, 16:12

Улиците в Ст.Загора може и да са по чисти,както твърди Мирея,макар че не съм мн. съгласна(по мои наблюдения),но за въздуха,който дишаме не е от най-чистия,почти постоянно е замъглено(само,когато духа вятър е по-ясно),така че не се оплаквайте много,въздуха във В-д е значително по-чист ,а това е много важно. :)
do4e

Мнениеот kalispera » 14 Май 2011, 00:03

do4e, здравей. Доколкото разибрам си от Стара Загора и понеже виждам, че пишеш в темата за въздуха, се сетих, че всъщност на вас - заралиите, това ви е болна тема - прословутото обгазяване?! Има ли го още? Какво стана с това Змеево или Гълъбово беше?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 14 Май 2011, 17:09

kalispera написа:do4e, здравей. Доколкото разибрам си от Стара Загора и понеже виждам, че пишеш в темата за въздуха, се сетих, че всъщност на вас - заралиите, това ви е болна тема - прословутото обгазяване?! Има ли го още? Какво стана с това Змеево или Гълъбово беше?

Напоследък все по осезаемо личи, че влизаш рядко на форума...ако влизаше по-често, щеше да си прочела в друга една тема, че тя пише че е от Каменица...и щеше /няма начин! :-) / да похвалиш снимките на конете от последното ми ходене по гората ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот do4e » 15 Май 2011, 13:17

Здравей, Калиспера. Аз наистина съм от Каменица, но от 18 години живея в Стара Загора. Въздухът тук по принцип си е мръсен, било то от обгазяване или от изгорелите газове на автомобилите. Така и толкова години не се разбра със сигурност от къде аджиба идва то - от Змеево или от Гълъбово (ТЕЦ-овете). Какво да се прави няма друг начин. С нетърпение чакам да дойде лятото и да се прибера във Велинград, за да се надишам на чист въздух :)
do4e

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград