Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Пътна инфраструктура, неправилно паркиране...

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Пътна инфраструктура, неправилно паркиране...

Мнениеот blue_shadow » 30 Юли 2009, 22:53

Това околовръстно стана историческо и докато се "ремонтира" целия трафик вкл. тежкотоварни камиони (тирове, бетоновози) минава по ул. Никола Вапцаров покрай линията, която уж е забранена за камиони. По този начин се получават зверски вибрации в къщите по улицата, все едно има земетресение и това продължава по 24 часа - няма ден, няма нощ!!! Пък да не говорим че Н. Вапцаров я изкърпиха толкова "качествено", че вече има нови дупки по асфалта, а към Чепино все още не са изкърпени всички дупки - къде е контрола по изпълнението не знам, защо няма санкционирани за немърливата работа??? Просто качеството ни на живот във Велинград е под всякаква критика!
Аватар
blue_shadow

Мнениеот inside_all » 21 Окт 2009, 23:28

знаци трябва повече на този град а в каменица няма нито един като в джунгла сме
inside_all

Мнениеот petyo_pashov » 07 Дек 2009, 23:50

Здрвейте нов съм във вашия форум,
Може би е редно да се обсъди и темата за така наречената "синя зона" в която се вършат такива безобраия, че ох майкооооооооооооо............
Дано да не Ви се налага да карате хубав автомобил или такъв с различна регистрация.
То не че ни трбва такъв паркнг, защото градът ни си е гробница но и да те цакат с измислени такси, току виж ни наложат и данък за "чист въздух", "миерална вода", "курортна такса на местните" и т. н.
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот e-trn » 08 Дек 2009, 00:09

Петьо ние отдавна се ядосваме.

За синята зона първо в много участъци е напълно незаконна. После взеха, че пооправиха много от местата.
Улиците, синята зона, полицаите, мен лично много ме дразнят. Минават, покрай тях хиляди нарушители те си свиркат.

В най-близкия по-голям град - Пазарджик, в центъра, ама съвсем в центъра паркинга е 50 стотинки. Тука е 1 лев нали? Сигурно защото сме спа столица, защото толкова бавно се кара по улиците за да не си строшиш колата, че заспиваш.

За синята зона дочувам, че като нявсакъде другаде, баджанака и братчеда не плащат.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот kalispera » 08 Дек 2009, 00:13

Хаха, ами столица, бе хора. В София също в синята зона паркиннгът е един лев и тука сме столица, спа-столица, така че цената е столична :roll:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот ghost » 08 Дек 2009, 00:34

Petyo здр., и добре дошъл във форума. Относно темата не знам какво вече да се каже :roll: Всичко е ...
Something wicked this way comes! Бууу~
Аватар
ghost

Мнениеот theclansman » 08 Дек 2009, 01:30

petyo_pashov написа: или такъв с различна регистрация.

това, засъжаление го има в цялата страна, не само тук. аз лично съм си патил, и съответно плащал глоби(верно бях паркирал неправилно, но покрай мен, имаше 30 автомобила с тамошна регистрация(няма да казвам къде, също паркирали неправилно)и разбира се, аз с чуждата такава, бях глобен, а другите подминати!), което не е хич приятно.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот kalispera » 08 Дек 2009, 09:52

Това го има и в чужбина. В Унгария паркирахме на една улица, на която нямаше знак, който да забранява паркирането и бяха паркирали 10-ина коли с унгарска регистрация. Като се върнахме единствено и само нашата кола имаше глоба за неправилно паркиране. Издирихме тоя дето слага глобите и го питахме защо ни е глобил при положение, че не сме извършили нарушение, а той ни каза, че нямало да я плащаме. Просто е видял, че сме с БГ регистрация и явно взима процент от всяка глоба и ни е оставил честитка, за да си вземе процента, но реално не сме плащали глоби.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот petyo_pashov » 09 Дек 2009, 21:28

Аз съм от Велинград, но от 7-8 години живея в Пловдив, от години когато идвам в града се чудя на все по голямите глупусти които се случват, но какво да се прави в общината работят само ХРАНТУТНИЦИ.
Преди месец мой познати ме попитаха като местен каква забелжителност могат да посетят във времето си на престой, познайте какво им отговорих след извество замисляне: няма такава :geek:
Акоможе Вие ми препоръчайте.
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот megalamer » 10 Дек 2009, 00:06

petyo_pashov написа:Преди месец мой познати ме попитаха като местен каква забелжителност могат да посетят във времето си на престой, познайте какво им отговорих след извество замисляне: няма такава :geek:
Акоможе Вие ми препоръчайте.

няма такава
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград