Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Хубава работа, ама ци.. българска!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Хубава работа, ама ци.. българска!

Мнениеот petyo_pashov » 13 Дек 2009, 15:11

kalispera написа:Щом като има опасения, че някой ще отсече едно малко дръвче, да докарат голямо развито дърво със стабилни корени и да засадят него. Не е толкова сложно. Дори и да излезе по-скъпо, пак ще е по-добре, отколкото да се сече всяка година.

100% съм ЗА.
Нищо и никакви фирми и хотели за два дни си построяват паркове около тях с голями и разнообразни дървета, а богатата на туристи столица какво прави ...........
Наскоро купих за фирмата ни коледни елхички отрязани на цени:
3 м - 60 лв.
4 м - 80 лв.
плюс ДДС,
плюс 3х 10лв. за горските без документ и така кое му и евтино :shock:
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот kalispera » 13 Дек 2009, 16:23

Ами защо не си купиш изкуствени - всяка година ще ги ползваш, без да се отсичат истински дръвчета.
Изкуствените не капят и ги плащак веднъж. ;) Наистина не са хубави като естествените, но заслужава ли си за една седмица "украса" да се изсичат толкова елхички. Пък ако искаш истински мирис на иглолистно - откърши си няколко клонки за венец или друга декорация. За мен поне така е най-практично.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 13 Дек 2009, 16:31

kalispera написа:Ами защо не си купиш изкуствени - всяка година ще ги ползваш, без да се отсичат истински дръвчета.
Изкуствените не капят и ги плащак веднъж. ;) Наистина не са хубави като естествените, но заслужава ли си за една седмица "украса" да се изсичат толкова елхички. Пък ако искаш истински мирис на иглолистно - откърши си няколко клонки за венец или друга декорация. За мен поне така е най-практично.

Ние в къщи сме минали на изкуствени много отдавна, точно поради тази причина, гледам тук в Германия понякога секат стари дървета но само в случаите че са гнили и за разреждане на гората, защото тук е толкова гъста че на 1 метър навътре не можеш да видиш.
Сигурно и нашата гора е изглеждала така преди много години :(
Аватар
mirrea

Мнениеот petyo_pashov » 15 Дек 2009, 00:01

Е и аз като бях малък гората стигаше до първите къщи, но сега ме заболяват краката дакато стигна до първите дървета, дали е от възраста. :?:
Може би трябва да се снимам с горичка, за да мога да разказвам на дъщеря си и внуци, дай боже. ;)
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот dora » 15 Дек 2009, 00:14

Преди няколко години, точно на първи януари сутринта, след като си изпих кафето , реших да отида до параклиса +Свети Георги" на Гергевана. Беше бяло, тихо и безмълвно, хората още празнуваха или спяха, до момента, в който чух звук от брадва. За най- голямо мое учудване, се оказа , че познавам секачът на това нещастно борово дърво, което е растяло с години и скоро щеше да се сгромоляса на земята. Мислих този човек за хрисим , добър, винаги се усмихваше благо и поздравяваше, когато съм го срещала в гората. Забележете ПАРАДОКС - точно първия ден на Новата година, когато всеки очаква нещо ново и хубаво, този човек в ранни зори отнемаше живота на дървото...Навръх Нова година...какво повече от това да кажа...
Аватар
dora

Мнениеот petyo_pashov » 15 Дек 2009, 00:56

Винаги е така, вълкът расте от другата страна на улицата и един ден случайно узнаваш и изглеждаш като кръгъл идиот, защото хората който познаваш не са това за което ги мислиш.
Във всеки от нас живее по един гангстер, въпроса е кога ще се покаже. :twisted:
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот kalispera » 16 Дек 2009, 00:34

petyo_pashov написа:Винаги е така, вълкът расте от другата страна на улицата и един ден случайно узнаваш и изглеждаш като кръгъл идиот, защото хората който познаваш не са това за което ги мислиш.
Във всеки от нас живее по един гангстер, въпроса е кога ще се покаже. :twisted:

:lol: :lol: :lol: Совите не са това, което са.
Аватар
kalispera

Мнениеот petyo_pashov » 16 Дек 2009, 01:03

Лошото е, че е истина. :| :| :|
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот kalispera » 29 Дек 2009, 01:27

Днеска попаднах на една невероятно красива коледна украса в една българска община - Стара Загора.
Само вижте и кажете има ли място за сравнение н нашата елхичка :(
http://www.360.bg/vt/novagodina2009/?fr ... =&message=
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 29 Дек 2009, 01:31

Ауууу много красива новогодишна украса :)
Другия ми град :D , за съжаление няма да остане време да отида до там май...
За сравнение не можем да говорим, нашата жалка елхичка вместо да създава настроение, навява тъга :(
Аватар
mirrea

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград