Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Добрили са парковете във Велинград?

ДА
8
22%
Горе-долу
13
36%
НЕ
15
42%

Общо гласове : 36

Re: Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Мнениеот Симела » 16 Дек 2009, 19:49

Аз не съм от Велинград и когато дойдох да живея тук ми казваха колко красив и зелен град е Велинград. Да! Има своите природни дадености, но наистина не виждам един парк, където да отдъхнеш..откакто се направи х-л Рич, около него е красиво, но само това. В Чепино, до прелеза има едно зелено място, пародия на парк, е, добре поне, че има пейки да сядат възрастните. Нищо друго за развлечение
Аватар
Симела

Мнениеот kalispera » 17 Дек 2009, 01:10

megalamer написа:
theclansman написа:1. близо до къщата ми е парка в Чепино(срещу Паничките

:) Цялото ми детство мина в този парк, който тогава наистина беше парк. Имаше насадени от комуналното редки видове храсти, които цъфтяха някакви омайни цветове, едногодишните цветя се подменяха постоянно според сезона. Имаше огромни ябълкови дървета, от които никой не ти пречеше да си откъснеш вкусна ябълка, стига да не вандалстваш. Храстите бяха огромни, тревата се поливаше и косеше редовно, а за парка следеше един много "свиреп" /според детските ни виждания тогава/ пазач - казваха му Кандята, щото фамилията му беше Кандьов... В горната част на парка косо минаваше една вада с вода от реката, която също беше оформена като рекичка, имаше даже дървено мостче... всичко беше толкова красиво, а сега като минавам от там обръщам глава встрани за да не гледам парка...

Какъв е извода? За да запазим хубави градинки, природа и т.н., ни трябват свирепи пазачи, които да ни надзирават :(
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот kalispera » 17 Дек 2009, 01:14

theclansman написа:ама всичко отново опира до култура. мога да дам няколко примера, за ремонтирани такива паркове, и съдбата им след това.
1. близо до къщата ми е парка в Чепино(срещу Паничките), миналата година ученици от Горското го изчистиха, сложиха нови пейки, направиха ограда, боядисаха я, и сега оградата е наполовина изкъртена от тийновете, които се връщат видимо подпийнали от центъра в Лъжене или Чепино. доста пъти съм ги виждал, но като им се свикам да се махат от оградата, ми сложат няколко псувни, и се мислят за велики. а ако отида да им обърша 1-2 шамара, най-много да подадът оплакване и да ида и на топло за 24 часа.

Това го четох тук в сайта и ми стана мното тъжно за децата, които с такова желание са залесили градинката и за отношението на велинградското общество. Дори не бях толкова възмутена колкото натъжена. В какъв свят живеем - ей така рушим без причина, за кеф, да покажем колко сме силни и да потъпчем труда на хората, не уважаваме никой и нищо, нямаме никаква ценностна система....какво ще стане с тази държава, не знам :cry:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот petyo_pashov » 20 Дек 2009, 18:28

Естествено, че ще е така.
Нивото на възпитание на подрастващото поколение е доста под средно интелегентно врабче.
Не може и да си позволим да слагаме на всеки парк или по красиво място по един пазач. Тогава какво ни остава освен публично да порицаваме вандалите с техните имена, а полицайте и прокуратурата да намерят механизъм да ги наказват подходящо, защото от това никой не печели, почти никой. :twisted:
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот blue_shadow » 03 Яну 2010, 16:09

Ето какви са "стълбите" към парка на Бор и паметника на Вела Пеева............. как така за повече от 20 години никой не се сети да ги оправи, безхаберието е голямо!
Изображение
Изображение
Аватар
blue_shadow

Мнениеот megalamer » 03 Яну 2010, 16:31

blue_shadow написа:Ето какви са "стълбите" към парка на Бор и паметника на Вела Пеева............. как така за повече от 20 години никой не се сети да ги оправи, безхаберието е голямо!

Това си е чист кошмар.... още повече, че не може да се ползува широкото стълбище, което започва от бившия Камъшит... просто като се качиш по него до горе, охраната те връща, защото това било "частен имот"...
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 03 Яну 2010, 18:51

megalamer написа:Това си е чист кошмар.... още повече, че не може да се ползува широкото стълбище, което започва от бившия Камъшит... просто като се качиш по него до горе, охраната те връща, защото това било "частен имот"...

От кога така, аз винаги от там минавам с кучето на разходка и никога не са ми казвали така, но последните 4 месеца не съм се качвала по тези стълби, сигурно от скоро връщат.
Мегаламер ако ми кажат така ще им кажа да ми покажат плана на парцела...ако не ми го покажат ще си мина и танк не може да ме спре.
А за разрушените стълби и аз нямам думи...
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 03 Яну 2010, 19:50

mirrea написа:От кога така, аз винаги от там минавам с кучето на разходка и никога не са ми казвали така, но последните 4 месеца не съм се качвала по тези стълби, сигурно от скоро връщат.
Мегаламер ако ми кажат така ще им кажа да ми покажат плана на парцела...ако не ми го покажат ще си мина и танк не може да ме спре.
А за разрушените стълби и аз нямам думи...

Ми аз два пъти на 29 и 30 декември ми се наложи да мина от там - и ми обясниха, че не е желателно да се минава, стълбището било само за гости и обитатели на сградата, и че следващия път ще ме върнат...бяха двама различни охранители... с теб не са се заяли, сигурно щото са решили, че с присъствието си им красиш парка :)
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 03 Яну 2010, 21:00

абе за разрушените стълби нямам дума. а за това с връщането, има го, и то доста от доста време. въпреки това, ми е доста чудно, защо след като почти цяло лято(ако не бяхме в Боров Парк), бяхме на стълбите на Бор(там където се съединяват двете стълбища), никой нищо не ни каза, въпреки че доста пъти от минаваше и охраната, и гости на хотела.

а иначе, може да се качиш до паметника на Вела, от това стълбище при Камашита, без да те спират горе. хваща се лявото стълбище, и от завоя(където самото стълбище завива надясно), се хваща, по една черна пътека наляво, и излизате спокойно горе. пак се излиза в края на Бор, но поне не съм забелязал там да има охрана, и да връща хората.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 03 Яну 2010, 22:25

theclansman написа:абе за разрушените стълби нямам дума. а за това с връщането, има го, и то доста от доста време. въпреки това, ми е доста чудно, защо след като почти цяло лято(ако не бяхме в Боров Парк), бяхме на стълбите на Бор(там където се съединяват двете стълбища), никой нищо не ни каза, въпреки че доста пъти от минаваше и охраната, и гости на хотела.

а иначе, може да се качиш до паметника на Вела, от това стълбище при Камашита, без да те спират горе. хваща се лявото стълбище, и от завоя(където самото стълбище завива надясно), се хваща, по една черна пътека наляво, и излизате спокойно горе. пак се излиза в края на Бор, но поне не съм забелязал там да има охрана, и да връща хората.

Е аз се изкачих по стълбите до самата сграда, после минах през парка им и край къщичката на охраната и сигурно това ги е ядосало...Пък и сигурно имам много подозрителен вид....
Нещо в твоя пост ми се видя интересно- кво сте правили /и кои сте вие/ цяло лято в Боров парк или на стълбището на Бор ? Сега няма да заспя от любопитство :lol:
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград