Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Етика, журналистика...

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Етика, журналистика...

Мнениеот megalamer » 16 Яну 2010, 18:32

Как бихте коментирали това?

news.jpg
Аватар
megalamer

Re: Етика, журналистика...

Мнениеот dan » 16 Яну 2010, 20:09

Дрън,дрън та пляс.Първо снимката не е от извора Власа,второ водата не е с температура 98градуса.Тия журналисти си пишат сдно към гьоторе,без да си направят труд да проучат материалите за статиите си.
dan

Мнениеот dora » 17 Яну 2010, 09:14

Ако историята е вярна, каквото и да пишат журналистите, каквото и несъответствие да има в снимката или нещо друго, просто е потресаващ самият факт, че едно дете се бори за живота си след такъв инцидент. Аз много, много не контактувам с каменчани, но не съм чула за такъв случай!
Аватар
dora

Мнениеот mirrea » 17 Яну 2010, 11:36

И аз не съм чувала за такъв случай, вярно ли е това...? Като гледам кой вестник е публикувал статията нямам много вяра.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 17 Яну 2010, 13:27

mirrea написа:И аз не съм чувала за такъв случай, вярно ли е това...? Като гледам кой вестник е публикувал статията нямам много вяра.

Сигурно е вярно, за съжаление... аз от както го прочетох, всеки ден се сещам за това дете и искрено се надявам да се оправи... Но въпроса ми е за друго....
Виждал съм и други дописки на въпросния "журналист" Ланджов, мисля че във същия вестник,и до колкото знам, е лъженчанин. Според мен тази статия, с грозните си заглавия не цели да съобщи за една човешка трагедия, а да предизвика сензация. След като детето е оживяло и се намира в болница, трябваше ли заглавието да бъде "Извор СВАРИ дете" Това, освен всичко друго, е и гавра със трагедията на пострадалото семейство.
Вместо да предупреди кметската управа, шефът на полицията отишъл на коледно-новогодишен купон.. За тази написана глупост просто нямам думи... Сигурно е трябвало незабавно да изтича до кмета, а той от своя страна да постави до всеки извор и до всяка чешма с топла вода по един общинар, които да дежурят на празниците и да пазят хората да не се опарят...
Освен всичкото друго, тази дописка или статия или информация - както и да се нарича, ми понамирисва на поръчкова... Виждате ли колко са опасни изворите и чешмите с топлата вода, трябва да се обезопасят с предпазни ленти /???/ така, че да няма достъп до тях... А най-добре ще е да се премахнат и затворят, за да може топлата вода да отиде по хотелите...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 17 Яну 2010, 18:24

Заглавието и статията се отвратителни - подигравка с болката и нещастието на хората, която се използва като вестникарска сензация. Пошло и долно. Това са българските журналисти - пишат постоянно за смърт, нещастни случаи и трагедии и психират хората. :evil:

Дан, снимката май наистина е от Власа.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот dan » 17 Яну 2010, 18:59

Калиспера доколкото знам Власа вода е в дерето точно до Каменският плаж ,там има пералня,това на снимката не ми прилича,но може и да греша
dan

Мнениеот megalamer » 17 Яну 2010, 19:12

dan написа:Калиспера доколкото знам Власа вода е в дерето точно до Каменският плаж ,там има пералня,това на снимката не ми прилича,но може и да греша

Ама и вие сте едни велинградчани... снимката е от чешмата, която се намира в Каменица при киното - до нея води една спускаща се от киното към реката къса стръмна уличка, която пресича реката, а чешмата е точно до моста... а Власа е извора който е до сами входа на пералнята.
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 17 Яну 2010, 20:01

Значи не греша.Бладодаря Мегаламер.
dan

Мнениеот kalispera » 17 Яну 2010, 21:35

АМи не съм ходила отдавна на Власа, но срещу пералнята нямаше ли подобна чешма?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград