Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Народна медицина

Re: Народна медицина

Мнениеот Симела » 08 Ное 2009, 22:41

Блягодаря ти , Дан, за отзивчивостта. В момента и аз пия чай, не кашлям, но много ме боли гърлото. а доколкото усещам, майка ти разбира от билки, а това е много хубаво!
Аватар
Симела

Мнениеот dan » 08 Ное 2009, 22:49

Симела,ние по младите губим връзка с природата.Едно куче като го заболи корем тича и яде кучешка трева а ние тичаме при докторите и те ни изписват разни химии които колкото помагат толкова и вредят.А за гърлото направи компрес.
dan

Мнениеот e-trn » 09 Ное 2009, 09:22

Абе сега билки, билки, хубаво, но като станат сериозни нещата, тези "химии" ще ти спасят живота, Дан. Разликата между кучето и човека е интелекта. Ние не трябва да искаме да сме като животните, да деградираме. В същото време много билка са лековити именно заради химията в тях. Просто тази химия е произведена в растението, а не в някоя лаборатория, но по действие и т.н. няма разлика.

Аспиринът е добър пример за това как природата е подсказала супер лекарство. Има още много билки, които са директен източник на лечебни вещества или са подсказали действието на такива, например белият трън, напръстникът и др.

Много билки си взаимодействат с лекарства и могат да подпомогнат или спрат действието им или да доведат до лоши последици. Затова преди по-сериозно лечение с билки човек трябва да разбира много от тях.

Кантариона между другото в Германия вече е забранен за закупуване от аптеките без рецепта. Забранен е и в много други страни. Той действа като антидепресант, но в големи количества може да доведе точно до обратното.

За доматения сок наистина помага на хора с диабет (тип 2), но не трябва да се прекалява, защото все пак доматите са плодове и като такива съдържат захар.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 09 Ное 2009, 11:20

Симела написа:Някой знае ли ефикасна рецепта за засилване на имунната система и нещо изпитано при диабет? Ще бъда много благодарна.

Чел съм на много места, че канелата понижава кръвната захар, а също така стимулира имунната система.
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 09 Ное 2009, 21:12

Здравейте е-трн ,първо доматите не са плодове а зеленчуци,второ аз никъде не съм отрекъл ролята на съвременната медицина и фармация.Но преди имаше един виц ,,Като знам какъв съм инжинер ме е страх да ида на доктор и друго не знам дали Ви е известно,че най голямата мафия в света не е за наркотици а фармацията.Създават се доста изкуствени вируси раз насят се и се обявяват пандемии,после бързат да ни продадът безкрайно скъпите си лекарства.Дан,А за кучетата убеден съм,че в България има доста кучета дето са по умни от някои хора.
dan

Мнениеот theclansman » 09 Ное 2009, 21:54

dan написа:...Създават се доста изкуствени вируси раз насят се и се обявяват пандемии,после бързат да ни продадът безкрайно скъпите си лекарства.

като свински, птичи, и там секвите животински...
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот rocafeller » 09 Ное 2009, 22:58

dan , от народна медицина и билки не разбирам, Обаче не съм съгласен, че най-голямата "мафия" В СВЕТА е тази във фармацефтичната дейност ! В момента най-голями приходи и съответно причинении финансови щети са от кибер престъпления, след това са наркотиците, оръжие, боеприпаси, петрол, военна техника и т.н. . Фармацията е наистина голяма индустрия НО тя е разпределена на много места и много различни фирми и именно зарди това няма как И НЕ Е най-голямата "МАФИЯ" там ! А "мафията" в смисъла в който ти го казваш е общо взето в една и съща сфера от години наред, като последните няколко десетилетия се намесват в имотни сделки, строителство, инвестиране, но и до ден днешен "мафията" печели най-много от наркотиците ! За пример ще ти дам Хоакин Гузман Лоера (ел чапо). Също ако се интересуваш прочети на Р.Т. Нейлър - "Печалбите от престъпността" , пък тогава твърди коя е най-голмата мафия ;)
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот dan » 09 Ное 2009, 23:14

Рокфелер,фармацевтичните компании си правят огромни печлби/не случайно ни заливат денонщно с реклами/аз нямам намерение да споря или да клалифицирам различните видове мафии.Ако някой Ви продаде доза наркотик е престъпник ,а другият постоянно Ви натрапва имунизации/със съмнителен ефект и ред други продукти той не е.
dan

Мнениеот rocafeller » 09 Ное 2009, 23:24

dan и аз не споря, просто си говорим, ти написа
dan написа:... не знам дали Ви е известно,че най голямата мафия в света не е за наркотици а фармацията...
Именно зарди това ти отговорих по този начин :? Че фармацефтичните компании правят големи обороти и печалби е така и/или , че не трябва да им се има много доверие също, но в никакъв случай не може да се каже , че са най-голямата мафия 8-)
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот e-trn » 09 Ное 2009, 23:29

Дан, щом искате ще говорим на Вие.

Много добре сте цитирал тази стара фраза "като се знам какъв съм инжeнер, ме е страх да ида на лекар". Тя в пълна сила важи за Вас. Всички ваши твърдения са субективни и профански. От научна гледна точка доматът е плод, по-точно плодовете на доматеното растение са именно тези червени "неща", които слагате в салатата си.

Не сте директно отрекъл ролята на съвременната медицина, но я омаловажавате и твърдите неверни неща, а именно, че т. нар. "химии" колкото помагат толкова и вредят. Това не е вярно. Ако отношението полза/вреда беше еднакво повечето лекарства нямаше да влезат в употреба.

Един въпрос. Бройката на орехите има ли значение за "лековитото" им действие срещу настинка? :roll:

p.s.
Може да продължим заяждането, а може да говорим и като хора.
Bang!
Аватар
e-trn

ПредишнаСледваща

Назад към Хобита