Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Re: ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот dan » 08 Юни 2011, 14:23

Здравейте читатели,имам два въпроса към Вас,Някой случайно да е попадал на,,Харта за правата на човека"и вторият ние Българите,как се отзовахме в това положение,след като сме толкова информирани,умни,начетени?
dan

Мнениеот mirrea » 08 Юни 2011, 16:57

Чела съм хартата, но не задълбочено...защо? На втория въпрос само ще се опитам да ти отговоря, четенето на книжки не е фактор да се уредиш така да се каже и да живееш добре, по скоро за да сме добре, влияние оказва образованието и успешната реализация след това. Условията за успешна реализация се създават от държавата, когато държавата не може да ги създаде хората емигрират, това е в общи линии според мен.
Как се озовахме тук? Хм, интересен въпрос, според мен от тарикатлък, келешлък, завист и мързел...

П.П. Не ми се струва, че четем достатъчно. На нас ни дай я клюки я ракийка със салатка и пак клюки...по мои наблюдения европейците четат много повече от нас.
Аватар
mirrea

Мнениеот dan » 08 Юни 2011, 20:19

Мирея зададох въпроса не случайно,В тази харта,която е подписана от България,освен другите права/политически,религиозни,свобода на слово и др./има едно основно право на човека да живее ДОСТОЙНО.До 1990г.комунистите спазваха това право с минимална заплата човек можеше да си купи храна,квартира,отопление,транспорт и всичко свързано с бита.Сега минималната заплата е по малко от половината от нуждите на един индивид,а се очаква примерно от един мъж да изхранва деца и жена си докато ги отгледа.Значи ако работиш на мин. заплата и имаш 2 деца се падат по 60лв. на месец,които трябва и да ги работиш.Отговорете ми какво може да се купи по напред с тях?Да не говорим за пенсиите които не стига,че са смешни,ами трябва да им наливаш 40г.осигуровки.
dan

Мнениеот megalamer » 08 Юни 2011, 20:38

Освен това едно огромно количество от хората не може да се вреди и за минимална заплата, защото са отчаяни безработни...
А за хартата - то ако всичко написано и подписано се спазваше.... казват, че тя била само с пожелателен характер и до тук :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 08 Юни 2011, 21:03

Винаги много ме е дразнила демагогията,около1990г много ни е навираха ,че сме били свободни били сме ограничавани и ред други измишльотици.А това за пожелателният характер е жива лъжа на тия дето разграбиха България и в момента в почти всички стари демокрации се спазва.Мегаламер знаеш ли например,че в Кипър се изисква 8г. стаж за пенсия от 450евро,в Испания 12 за 650евро при положение,че голяма част от цените са им по ниски
dan

Мнениеот megalamer » 08 Юни 2011, 21:10

dan написа:...Мегаламер знаеш ли например,че в Кипър се изисква 8г. стаж за пенсия от 450евро,в Испания 12 за 650евро при положение,че голяма част от цените са им по ниски

Не знам, само знам че вече навсякъде по света е по-добре от тук... но съм стар да ходя където и да е /освен на едно място/, така че бягайте вие до като е време...
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 09 Юни 2011, 10:08

Точно така пише в хартата! И тука отговора ми ще е същия, като в темата за кмета. Ние като народ какво направихме, за да живеем по-добре? Колко пъти се вдигнахме на протест, колко синдиката имаме, които да защитават съответния сектор??? Питам ви бе мъже български??? Какво направихте вие за жените си и за децата си и в крайна сметка за вас самите, за да имате самочувствието на истински мъже???
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 09 Юни 2011, 10:43

mirrea написа:Точно така пише в хартата! И тука отговора ми ще е същия, като в темата за кмета. Ние като народ какво направихме, за да живеем по-добре? Колко пъти се вдигнахме на протест, колко синдиката имаме, които да защитават съответния сектор??? Питам ви бе мъже български??? Какво направихте вие за жените си и за децата си и в крайна сметка за вас самите, за да имате самочувствието на истински мъже???

Не си чела внимателно приказката за КраДи Марко - непобедим е :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 09 Юни 2011, 11:40

Непобедим може да не е, но ограничим ;)
Аватар
mirrea

Мнениеот dan » 09 Юни 2011, 16:52

Мирея много пъти съм се срамувал,че съм Българин и мъж.Нашето овчедушие го няма никъде по света.А държавата това не сме ли ние,или сме само електорат,който е длъжен да пълни хазната,а мафията да я източва от другата страна?А за протести вярвам повече на жените в България.
dan

ПредишнаСледваща

Назад към Хобита