Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Re: ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот mirrea » 09 Юни 2011, 19:35

dan написа:Мирея много пъти съм се срамувал,че съм Българин и мъж.Нашето овчедушие го няма никъде по света.А държавата това не сме ли ние,или сме само електорат,който е длъжен да пълни хазната,а мафията да я източва от другата страна?А за протести вярвам повече на жените в България.

Много голям % от жените в Бг. са изгубили отдавна вярата в мъжете си. Когато живеех в Гърция много често ме питаха - Защо все жени сте дошли тука да работите? Къде са мъжете ви? За тях това е непонятно, те не могат да си обяснят как може мъжа да пусне жена си, или дъщеря си в чужда държава, сама.
Не чакайте на жените, ако не се вземете в ръце ще загубите и нас, или ще се еманципират съвсем жените у нас.
И много си прав, че държавата това сме ние, вярна е и поговорката всеки народ си заслужава управниците.
Аватар
mirrea

Мнениеот dan » 09 Юни 2011, 19:50

Мирея,идването на власт струва доста пари,затова в България честен човек да влезе във властта е почти невъзможно.Армия нямаме да въдвори ред/като в Турция/затова според мен нищо хубаво не ни очаква.И най страшното е,че изгониха и продължават да с тяхното безхаберие над 1 500 000.млади,силни и образовани хора.
dan

Мнениеот megalamer » 09 Юни 2011, 19:53

Абе хора, това беше тема за четене на литературни произведения, а не завера за сваляне на властта :lol: :lol: :lol:
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 09 Юни 2011, 21:52

megalamer написа:Абе хора, това беше тема за четене на литературни произведения, а не завера за сваляне на властта :lol: :lol: :lol:

:-D пак се отплеснахме...
Dan, като струва скъпо да се стигне до властта, протестите, стачките и създаването на синдикати не ми се струват скъпи ;)
Та за да не спамим, кажете сега някоя хубава книга, такава която ви е грабвала от самото начало и не сте оставяли, докато не я завършите?
Някой да е чел "На изток от рая"?
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 09 Юни 2011, 22:13

mirrea написа: :-D пак се отплеснахме...
Dan, като струва скъпо да се стигне до властта, протестите, стачките и създаването на синдикати не ми се струват скъпи ;)

mirrea, ти си голям тарикат... също като комунистите преди 9.09.1944, които организирали "литературни кръжоци" които служели само за прикритие, тъй като в тях обмисляли пъклените си планове за вземане на властта :-)
Така и ти с тази тема... :lol: :lol: :lol:
mirrea написа:Та за да не спамим, кажете сега някоя хубава книга, такава която ви е грабвала от самото начало и не сте оставяли, докато не я завършите?
Някой да е чел "На изток от рая"?

На изток от рая... Улица Консервна... За мишките и хората... благодарение на това, че героите на Стайнбек са обикновени хора, беше превеждан и четен и отсам Желязната Завеса... макар че по-късно той отиде доброволец да се бие във Виетнам и тукашната власт се почуствува в небрано лозе, защото до този момент го хвалеше и величаеше... :-)
Като писател е велик - четейки, имах чуството че съм вътре в книгата между героите му... ходех като замаян :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 09 Юни 2011, 22:40

Благодаря за инфото, мисля да е следващата книга, не съм чела нищо от Стайнбек :oops:
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 09 Юни 2011, 22:50

mirrea написа:Благодаря за инфото, мисля да е следващата книга, не съм чела нищо от Стайнбек :oops:

Не знам, аз съм го чел , когато времената бяха други -спокойни и безметежни, нямаше интернет и кабелна, имахме само 1 телевизионен канал - БНТ останалата част от света извън България беше далечна и напълно непозната и може би за това тогава въздействието на книгите е било толкова силно... Сега ако ги зачета, може да ми се сторят кухи и досадни... ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 22 Юни 2011, 09:58

mirrea така се захласна по Стайнбек, че няма време да пише на форума... ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот Симела » 26 Окт 2011, 08:09

В последно време се увличам много от книги с психологична тематика. Случайно ми попадна КОКОЛОГИЯ -Играй и повярвай в себе си от Тадахико Нагао и Исаму Сайто. Кокология е наука за ума или духа. Книгата съдържа интересни игри с тестове от популярната психология. Ако имате възможност, потърсете тази книга, ще ви бъде интересно!
Аватар
Симела

Мнениеот kalispera » 30 Окт 2011, 18:26

"Кокология" съм я преглеждала, забавно, лековато четиво особено по време на почивка или път.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

ПредишнаСледваща

Назад към Хобита