Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Re: Кръста на Острец

Мнениеот theclansman » 04 Дек 2009, 18:16

не съм вярващ, но ти като си толова вярваща, помогнал ли ти е с нещо (господ)?
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 04 Дек 2009, 18:49

svetlana написа:... но рано или късно ще ви се наложи защото всеки си получава заслуженото понеже ГОСПОД е справедлив.
И още нещо да ви кажа . Сигурна съм че ако направят този кръст над Велинград на града ни ще му тръгне по добре и ще процъфти защото БОГ ще го благослови защото сме го зачели :)

Светланке, ми Господ като е толкова справедлив, защо на съседите детенцето почина на 2 годинки? Какво лошо е направило това дете на Господ, та трябваше да умре?
И още да те питам- след като Господ ни е създал, защо не е направил така, че още от раждането си автоматично да вярваме в него, за да си няма после проблеми с неверници?
Аватар
megalamer

Мнениеот svetlana » 04 Дек 2009, 21:31

Господ ми помага всеки ден за всяко нещо дава ми здраве и ме закриля.
А детенцето е умряло защото така ГОСПОД е искал да накаже майка му и баща му защото сигорно са имали много грехове и като им отнеме детето тях ги заболява и почват да се досещат че явно нещо са прегрешили и се раскайват.
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 04 Дек 2009, 22:00

svetlana написа:Господ ми помага всеки ден за всяко нещо дава ми здраве и ме закриля.
А детенцето е умряло защото така ГОСПОД е искал да накаже майка му и баща му защото сигорно са имали много грехове и като им отнеме детето тях ги заболява и почват да се досещат че явно нещо са прегрешили и се раскайват.

А какво е виновно детето ? Това е все едно аз да дойда да те издера един бой, защото баща ти ми е одраскал колата....
Какво са виновни малките деца, които дават по телевизията с окапала от рак косичка ?? Този твой Господ трябва да е голям изверг, за да прави така, че да страдат децата заради грешки на родителите си .. не мислиш ли?
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 05 Дек 2009, 14:44

А защо мислиш, че това е божа работа и че ако има такава сила, наречена господ, няма и сила наречена дявол.
Аз пък си мисля, че 99% от болестите и вирусите причиняващи ги са измислени от хората, от така наречената фармацевтична индустрия :evil: а не от някаква висша сила.
Не можем да отречем че съществуват сили, извън нашите възможности с които не можем да се справим, наричайте ги както искате, природни, съдба, нещастие, бог дявол и т.н. и че както ние насочваме хода на живота си, така и те въздействат върху него, някои наричат тези сили бог и дявол в зависимост от това дали е охарактеризирано с добро, или с лошо...
Наистина живота понякога, дори в много случаи е несправедлив, но ако погледнем по-мащабно в страните които има глад, мизерия и висока смъртност има и много висок % раждаемост, както и много ниско ниво на образованието, не намирам за нормално хора които нямат какво да ядат да правят сума ти деца, числеността на земята се е увеличила с приблизително 5 пъти в последните 200 години, ако не и повече. Ние сме като бацил за земята и няма начин да няма висока смъртност на места с висок прираст.
Всички от тук пишещите искаме справедливост доколкото разбрах, виновен ли е някой друг освен нас хората за начина по-който живеем, за това какви са ни ценностите...коя религия учи на лошо? Нито една.
Защо за толкова години вместо да ставаме по-добри ние ставаме по-лоши и понякога като за по-лесно обвиняваме бог.
Ако аз бях на мястото на бог отдавна да съм ни затрила.
Всяко следствие си има причина, не съществуват само черното и бялото има и много други цветове.
Не може да се обясни всичко за закономерността в природата, и мисля че никога няма да дойде момента в развитието на която и да е раса било земна или извънземна, която да може да разбере всичко.
Много са тези които са се възползвали от религиите, но самото написване на религиите е имало за цел да покаже как да живеем по-добре, затова е хубаво да се пишат постоянно нови завети към религиите, защото степента на грамотност на хората не е както преди 2000 години и още редица други причини...даже мисля че е време да се обединят всички религии, може би там е разковничето, но това няма да стане, поне не скоро,четейки всички религии може да се намери някакво обяснение за цялата картина.
Веднага ще попита някой а защо е нужно някой да те учи на нещо?
Ами нужно е, нужно е да се учи колкото повече толкова повече, за да може да предадеш знанието на поколенията, знание трупано с много години, няма как за един живот човек да научи много, ако някой не му предаде знанията си, и на базата на наученото да се размишлява за да отсее човек сам за себе си своята истина.
Много е глупаво да питате какво доказателство имаш за съществуването на бог например, или да се опитваме както аз в случая да обясня защо вярвам, доказателствата ако искаш да ги намериш са много, ако не искаш да ги намериш ги няма, но търсейки човек научава и се развива а за да имаш желание да търсиш, трябва да вярваш че ще намериш това което търсиш(пример всички научни открития и постижения)...
Понятието бог за всеки означава различно нещо, доколкото разбирам, всеки си го обяснява по различен начин.
Аз си го обяснявам като висша природна сила, която действа като баланс на много високо ниво.
"Най-трудно е да вярваш - всеки ден да се бориш с невярата и да убеждаваш сам себе си..."
А ако не съществува никаква сила, или ако не вярвам в това, как ще се боря с всичката несправедливост, ако нямам вяра, и мисля че не съществува справедливост.
Вярата ми дава сили да се боря, надеждата прогонва отчаянието ми а любовта висшето чувство и е най-близо до моя бог.
Това е и отговора ми за кръста, хубаво е да го има, не е и нужно да е първи или втори в света, не това е целта, най-големия кръст е в Испания о-ло 150 метра, на Околчица кръста е 35 метра с постамента. И ако ме пита някой дали с парите да се направи кръст, или да се помогне на някои болни хора, или изоставени деца, ще предпочета второто, но нямам думата, най-вече защото не съм давала пари за кръста.
Колкото до това дали пречи на мосюлманите, както ние уважаваме тяхната религия, така и те са длъжни да уважават нашата.
Аватар
mirrea

Мнениеот dan » 06 Дек 2009, 16:41

Браво Мирея,напълно те подкрепям особенно в последната част на разсъжденията, иначе с тоя кръст като чифте пищови на гол тумбак/много хора трудно си купуват хляба а ние се тресем от мании за величие/.Който е добър християнин,мюсюлманин или друг вярващ по добре да прави добро,че доста мизерия върлува по тия земи.
dan

Мнениеот svetlana » 06 Дек 2009, 17:17

Мисля че МИРЕА много добре е обяснила за БОГ и за ДЯВОЛА. Защото освен че има ГОСПОД има и тъмни сили които са отговорни за нещастията по земята.
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 06 Дек 2009, 17:45

svetlana написа:Мисля че МИРЕА много добре е обяснила за БОГ и за ДЯВОЛА. Защото освен че има ГОСПОД има и тъмни сили които са отговорни за нещастията по земята.

Ами Бог нали е всемогъщ? Защо не вземе и да затрие тези тъмни сили, та да си живеем с кеф ?
Аватар
megalamer

Мнениеот svetlana » 06 Дек 2009, 17:48

ох мегаламер и ти много пишеш сега трябва навсякаде да ти отговора. почвам от тука
първо трябва да разбереш че ние земните хора сме много нисши и не може да разберем на ГОСПОД какво мисли и защо прави. щом така е решил значи има за какво да има лоши и тъмни сили защото ако няма лошо не може да различим доброто. за това :o
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 06 Дек 2009, 18:10

svetlana написа:ох мегаламер и ти много пишеш сега трябва навсякаде да ти отговора. почвам от тука
първо трябва да разбереш че ние земните хора сме много нисши и не може да разберем на ГОСПОД какво мисли и защо прави. щом така е решил значи има за какво да има лоши и тъмни сили защото ако няма лошо не може да различим доброто. за това :o

Е как така ако няма лошо не може да различим доброто - ми ако няма лошо, всичкото другото ще е добро.
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград