Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Re: Кръста на Острец

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 00:34

Абе сега няма какво да продължаваме да се занимаваме с езиците, защото от всички тук аз съм само професионалист в областта. Някой в Българската уикипедия не си е свършил правилно работата и не е превел правилно. Как може за един толкова стар език като иврит да пишат че е възникнал през 6 век СЛЕД Христа. Това са невероятни глупости. През шести век е роден Мухамед пророка на мюсюлманите. Тогава ли мислиш, Миреа, че е ВЪЗНИКНАЛ иврит?

Второ, микенския гръцки е МИКЕНСКИ гръцки, а НЕ старогръцки. Старогръцкия е много по-млад.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот kalispera » 02 Дек 2009, 00:37

Миреа, разбира се, че не разбираме това, което е в твоята глава :)
Ти си решила, че можеш да определиш какво е бог, макар и само за себе си, и да се "слееш" с него, да сте едно. Исками се да те питам някои въпроси, но не искам да те нападам лично, защото всеки човек е свободен да мисли и вярва в каквото си иска. Затова, не ми отговаряй, ако смяташ, че те обиждам.
Въпросът ми е - Ти какви доказателства имаш, че бог съществува или някакъв свърх-разум създава, управлява и балансира живота и вселената? Нали бог е любов и справедливост? Защо в света има толкова нещастия и страдания? Ти как повярва в бога, просто го почувства, дойде ти отвътре това усещане? Не мислиш ли, че това е самовнушение. Не е ли това всъщност едно внушение от заобикалящия ни свят, който ни втълпява, че има бог, че има "нещо", че има "сила", "разум" или както искаш го наречи!?

Знаеш ли кое най-много ми харесва от библията, една реплика на Христос "Не аз ви помогнах, вашата вяра ви помогна." Мисля, че точно това е разковничето.
Например, ти си мислеш, че в трудна ситуация бог ти е помогнал, защото си вярвала, че няма да те изостави и му си се молела. Накрая всичко се оправя. Бог може и да няма никакъв пръст в тази работа. Просто твоята вяра и оптимизъм са те накарали да се мобилизираш и да намериш сама изход от ситуацията.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 00:38

Мегаламер, не бях видял, че си писал. Съгласен съм. Някой да сложи кръст и да си развява кръста мен ме убижда като "неверник". Точно както християните ги дразнят ракетите на помаците. Но това е дълга тема. Развитиета но човечеството води към измиране на религиите, колкото по-скоро, толкова по-добре. Вселената и науката предлагат точно толкова мистериозност, колкото религията и спиритуалността.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 00:42

e-trn написа:Абе сега няма какво да продължаваме да се занимаа ваме с езиците, защото от всички тук аз съм само професионалист в областта. Някой в Българската уикипедия не си е свършил правилно работата и не е превел правилно. Как може за един толкова стар език като иврит да пишат че е възникнал през 6 век СЛЕД Христа. Това са невероятни глупости. През шести век е роден Мухамед пророка на мюсюлманите. Тогава ли мислиш, Миреа, че е ВЪЗНИКНАЛ иврит?

Второ, микенския гръцки е МИКЕНСКИ гръцки, а НЕ старогръцки. Старогръцкия е много по-млад.

Аз не знам някое известно произведение или исторически факт достатъчно стар описан от евреи, а това за Микенсия гръцки че не е гръцки... :lol:
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 00:46

kalispera написа:
Знаеш ли кое най-много ми харесва от библията, една реплика на Христос "Не аз ви помогнах, вашата вяра ви помогна." Мисля, че точно това е разковничето.
Например, ти си мислеш, че в трудна ситуация бог ти е помогнал, защото си вярвала, че няма да те изостави и му си се молела. Накрая всичко се оправя. Бог може и да няма никакъв пръст в тази работа. Просто твоята вяра и оптимизъм са те накарали да се мобилизираш и да намериш сама изход от ситуацията.

А добро утро ;)
Вярата те кара да бъдеш това което си, невярата също...
Не се сещам как другояче да ти отговоря, затова казвам бог и аз е едно и също, има една приказка, ако сам не си помогнеш и господ няма да ти помогне.
Разбираш ли как аз разбирам какво е бог вече?
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 01:02

Миреа, айде стига се излагай... И недей да прииначаваш.

а това за Микенсия гръцки че не е гръцки...

Къде го прочете това??? :evil:

Написах ЯСНО и точно, че микенския гръцки не е СТАРОГРЪЦКИ. СТАРОГРЪЦКИ. СТАРОГРЪЦКИ.
Ако е нужно да го удебеля?

Има ясна класификация, старогръцкия е едно, микенския език е второ, съвременния гръцки е трето. Не може да кажеш, че съвременния гръцки е микенски, както не може да кажеш, че микенския гърцки е старогръцки...

Помни, че не може да знаеш всичко, което доказваш с последните си няколко поста.

Ето, смята се, че иврит е от поне 10 век ПРЕДИ Христа, защото езикът, използван в гезерския календар е именно иврит. Това е първото ПИСМЕНО доказателство за съществуването на еврейски език. Което не означава, че иврит тогава, възниква, все пак за да го използват в този така наречен календар, този език е говорен много преди това...

Я вземи се извини и да се свършва тази олелия. Всеки може да сгреши, но ти прекаляваш и продължаваш да прокарваш някакви лъжи и да си прииначаваш. :evil:

Относно разбиранията ти за бог. Не знам на калиспера изяснило ли й се е, но на мен не ми се изяснило. Почваш да ми звучиш като някой с "ню-ейдж" разбирания. А защо тогава не казваш, че СИ само ти? А говориш и за бог? Нали сте едно и също, нали всъщност ТИ вършиш работата и прочие. Защо тогава говорим въобще за бог? Отговора е кратък и лаконичен - statu quo. За какво да напрягаме гънките, като може да се уповаваме на вече установеното, ако ще и да са тотални глупости. Защо да се развиваме повече, като може да се оправдаем с бог. "Моля те боже, помогни ми в тази и тази ситуация"... И какво става, не се оправят нещата, но веднага идва магическото "Така е решил бог, за добро е".

Бог е едно оправдание. :ugeek:
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 02 Дек 2009, 01:13

mirrea написа:
.... затова казвам бог и аз е едно и също, има една приказка, ако сам не си помогнеш и господ няма да ти помогне.
Разбираш ли как аз разбирам какво е бог вече?

Прости ми , о, Господи, че не те разпознах до сега :)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 02 Дек 2009, 01:13

e-trn написа:А защо тогава не казваш, че СИ само ти? А говориш и за бог? Нали сте едно и също, нали всъщност ТИ вършиш работата и прочие. Защо тогава говорим въобще за бог

Това разбрах и аз.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 01:24

Няма за какво да се извинявям по някаква случайност съм живяла само 7 години точно където е била Микена.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%BD%D0%B0
Колкото за господ и кой в какво вярва, не аз първа започнах спора, не си спомням в първия си пост да съм говорила в какво вярвам и в какво не, защото темата е съвсем друга, мисля че точно ти подхвана темата за вярата, и след като вие толкова упорито не вярвате в нищо, защо аз пък да не ви отговоря по същия начин...
Като не вярвате в нищо от къде знаете какво е добро и какво не?
Защо не почнете да крадете и да трепете? Защото чувствате че не е хубаво, без да го знаете... според мен сами си противоречите.
Няма да продължавам да споря, защото започвам да се ядосвам...
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 01:31

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%B8%D0%BA
Микенският език е най-старата форма на гръцкия език, който се говори в континенталната част на Гърция и Крит през век 16-ти до 11 век пр.н.е..
Аватар
mirrea

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград