Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Транспорт

Re: Транспорт

Мнениеот megalamer » 02 Мар 2012, 21:39

kalispera написа:...Toй си плаче за обвинение и то съдебно. Не може да плащаш 12 лв., а да получавш касов бон за 10!!! Само да разберат данъчните и просто ще му разкатаят фамилията Беевска.

Мен нещо не ми е много ясна процедурата с билетите за транспорт и касовите бележки... По вашата логика и кондуктора в автобуса освен билет трябва да издава и касова бележка.... Четох някъде, май в Държавен вестник, че при продажба на билети не се изздават касови бележки... така че според мен тук нарушение няма, ама съм много зле с финансовите истории, може и да се бъркам:-) Това за 10 лева финансов касов бон ли беше, или просто билет от машинка ?
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 02 Мар 2012, 21:42

blue_shadow написа:От няколко месеца пък в градския транспорт единия от рейсовете се движи с очевиден проблем - крив мост спрямо шасито. Отзад изглежда така, все едно че завива наляво! Тази снимка е направена на 18.01.2012 и от тогава насам засичам рейса редовно. Не са предприети никакви действия за отстраняване на повредата. Чудя се този рейс дали ще може да издържи техническия преглед, може ли да бъде оставен в движение? За мен лично е доста безумно, машина с подобен проблем да се движи по пътищата. Най-малкото може да възникне инцидент при разминаване с други МПС (особено сега в тези ледени блокади), да не говорим пък за сигурността на пътниците в него :think:

Абе то хубаво да отиде на ремонт, ама като няма друга кола да пуснат на негово място? Пак велинграждани ще са потърпевши...
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 02 Мар 2012, 23:09

blue_shadow написа:От няколко месеца пък в градския транспорт единия от рейсовете се движи с очевиден проблем - крив мост спрямо шасито. Отзад изглежда така, все едно че завива наляво! Тази снимка е направена на 18.01.2012 и от тогава насам засичам рейса редовно. Не са предприети никакви действия за отстраняване на повредата. Чудя се този рейс дали ще може да издържи техническия преглед, може ли да бъде оставен в движение? За мен лично е доста безумно, машина с подобен проблем да се движи по пътищата. Най-малкото може да възникне инцидент при разминаване с други МПС (особено сега в тези ледени блокади), да не говорим пък за сигурността на пътниците в него :think:

И аз го забелязах това от доста време, че върви на чорчек, даже преди около месец се разминах в района на обръщалото в Каменица буквално на милиметри с този автобус, именно заради очевидния дефект и "изрядно чистите" улици, особено в стара Каменица.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот kalispera » 03 Мар 2012, 00:22

megalamer написа:
kalispera написа:...Toй си плаче за обвинение и то съдебно. Не може да плащаш 12 лв., а да получавш касов бон за 10!!! Само да разберат данъчните и просто ще му разкатаят фамилията Беевска.

Мен нещо не ми е много ясна процедурата с билетите за транспорт и касовите бележки... По вашата логика и кондуктора в автобуса освен билет трябва да издава и касова бележка.... Четох някъде, май в Държавен вестник, че при продажба на билети не се изздават касови бележки... така че според мен тук нарушение няма, ама съм много зле с финансовите истории, може и да се бъркам:-) Това за 10 лева финансов касов бон ли беше, или просто билет от машинка ?

Не знам, Мегаламер. Може и да си прав. Ама тогава защо билета е с кръпка? Един бон + един билет? Защо на бона не пише директно 12 лв.??? Ами 10, и отделно на билетчето 2? Има причина да е така раздробено, но Красимир едва ли ще разясни, въпреки че съм сигурна, че чете темата.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот radolag » 03 Мар 2012, 09:05

За автогарата отговаря Аделина/ кучката/ питайте нея, ако ви отговори, де
radolag

Мнениеот rocafeller » 03 Мар 2012, 10:14

E къде да я намерим тая кучка :-D :think:
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот radolag » 03 Мар 2012, 11:58

Където съм писал
radolag

Мнениеот Krasimir » 03 Мар 2012, 13:25

http://magazine.askana.com/ver_05/artic ... art_id=107 :idea:
rocafeller написа:Красимир искам да ми отговори:

- Първо - Защо така вдигна цената на билета до София на 12 лв. ! (това си е твое право, питам само от интерес)
- Второ - Защо като купих днес билет, тази жена на касата ми даде един касов бон на който пише 10 лв. и на него закачи едно безлично билетче със стойност 2 лв. ?!? Красимире укривате данъци ли? Не те обвинявам, не разбирам за това искам да обясниш?!? По-късно ще снимам билета за да се види по-добре...

КАСОВИТЕ БЕЛЕЖКИ И БИЛЕТИТЕ, КАТО ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ ЗА РЕГИСТРИРАНЕ И ОТЧИТАНЕ НА ПРИХОДИТЕ
http://www.facebook.com/krasimir.beev - click to my Facebook profil
krasimirbeev@gmail.com - click to send me mail
Аватар
Krasimir

Мнениеот Krasimir » 03 Мар 2012, 13:39

kalispera написа:
megalamer написа:

Не знам, Мегаламер. Може и да си прав. Ама тогава защо билета е с кръпка? Един бон + един билет? Защо на бона не пише директно 12 лв.??? Ами 10, и отделно на билетчето 2? Има причина да е така раздробено, но Красимир едва ли ще разясни, въпреки че съм сигурна, че чете темата.

Причината е че по това време работеше резервния ПЦ за да може да се върже автогарата он лайн към НАП а на това ПЦ е заложена цена за София 10лв. няма нищо нередно че към касовия бон са прикрепени и листови билети. Тези листови билети се поръчват чрез данъчното до монетния двор където се отпечатват с идентични номера на всеки билет.Всеки билет е ценен образец. На всеки откъснат билет плащам 20 процента ДДС затова Задължително се откъсват билети или касов бон.Има случаи при кондукторките да не ви дадат билет и тогава тя краде, и така ощетява нас като фирма и държавата- затова изисквайте касова бележка или билет , понеже това са и застраховки при катастрофи.
Аватар
Krasimir

Мнениеот Krasimir » 03 Мар 2012, 13:47

Между другото по линията София Велинград и Велинград Ракитово, конкурентната фирма не устоя на слабия пътникопоток и на цената на дизела и спря да вози.Жалко беше интересна конкуренция. Жалко и за хората пътуващи до Ракитово -чакат с часове да ги вземе някое такси. Транспорта става все по сложен с тези цени на горивата ако продължават така нагоре обмисляме по етапно спиране на някои нерентабилни линии.Разбира се всеки превозвач е добре дошъл да почне да ги изпълнява , но дълбоко се съмнявам понеже не познавам фирма да иска да вози на загуба и то голяма.
Аватар
Krasimir

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за града