Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Храна

Форум за мъже!

Re: Храна

Мнениеот theclansman » 24 Фев 2010, 09:58

kalispera написа:Особено риба :!:

риба - само цаца, или на скара. иначе пари да ми даваш, няма да я ям ;)
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 24 Фев 2010, 11:52

Дам рибата е полезна, и на мен не ми е от любимата храна но 2 пъти в седмицата задължително. Виж за морски деликатеси умирам, октопод, скариди, каламари, стриди, раци...тях се научих в Гърция да ги ям, никога не бях предполагала, че ще ми харесат толкова много, може би защото в Бг. тези продукти се продават замразени и не са ми харесвали, а разликата във вкуса е огромна.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 24 Фев 2010, 15:33

mirrea написа:Дам рибата е полезна, и на мен не ми е от любимата храна но 2 пъти в седмицата задължително. Виж за морски деликатеси умирам, октопод, скариди, каламари, стриди, раци...тях се научих в Гърция да ги ям, никога не бях предполагала, че ще ми харесат толкова много, може би защото в Бг. тези продукти се продават замразени и не са ми харесвали, а разликата във вкуса е огромна.

Много харесвам всякакъв вид риба, а тези деликатеси които си изредила не съм опитвал, нещо ми е гадно като ги гледам сурови :-) И защо ли имам чувството, че си се върнала във Велинград ?
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 24 Фев 2010, 16:14

megalamer написа:Много харесвам всякакъв вид риба, а тези деликатеси които си изредила не съм опитвал, нещо ми е гадно като ги гледам сурови :-) И защо ли имам чувството, че си се върнала във Велинград ?

Да изглеждат гадно, но колкото гадно изглеждат толкова са и вкусни, опитай някой път, но в Бг. няма от тях в прясно състояние :sad:
Не съм се върнала за съжаление във Велинград. Засега за май месец се очератва идване чак :sad:
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 24 Фев 2010, 16:54

mirrea написа:
megalamer написа:Много харесвам всякакъв вид риба, а тези деликатеси които си изредила не съм опитвал, нещо ми е гадно като ги гледам сурови :-) И защо ли имам чувството, че си се върнала във Велинград ?

Да изглеждат гадно, но колкото гадно изглеждат толкова са и вкусни, опитай някой път, но в Бг. няма от тях в прясно състояние :sad:
Не съм се върнала за съжаление във Велинград. Засега за май месец се очератва идване чак :sad:

To аз честно казано, и месото като го видя сурово, и после вече не мога да го ям....
А за това дето си мисля че си се върнала, то е щото прочетох една обява на сайта от Мира, която дава уроци по английски, гръцки и немски и си казах, че няма начин да не си ти това - прекалено много съвпадения има и в името, и в езиците :)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 24 Фев 2010, 17:25

megalamer написа:А за това дето си мисля че си се върнала, то е щото прочетох една обява на сайта от Мира, която дава уроци по английски, гръцки и немски и си казах, че няма начин да не си ти това - прекалено много съвпадения има и в името, и в езиците :)

Не съм аз, съвпадение е, а и не съм толкова добра, че да давам уроци особено по немски пък :puke:.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 24 Фев 2010, 23:03

Рибата и морската храна са изключително полезни заради високото съдържание на протеини и омега мазнините. Обаче, откакто преядох в Гърция с калмари, не искам да ги погледна специално тях :lol:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 24 Фев 2010, 23:23

kalispera написа:Рибата и морската храна са изключително полезни заради високото съдържание на протеини и омега мазнините.

Обаче заради цената си стана почти недостъпна за човек със заплата 250-300 лева... Говоря за Велинград и подобни градове, предполагам в крайморските ще е по-евтина.
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 24 Фев 2010, 23:29

Ами! Скъпи са навсякъде. В Гърция също е доста скъпо да ядеш морски дарове в ресторант.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 24 Фев 2010, 23:47

kalispera написа:Ами! Скъпи са навсякъде. В Гърция също е доста скъпо да ядеш морски дарове в ресторант.

Да ти кажа понеже аз като съм там ги консумирам постоянно, цените им са еднакви както с другото месо.
Но каламарите-бебета, октоподите-бебета(другите също), има един вид риба много скъпа и големия рак(Астакос му казват, не знам как се казва на бг) са скъпи, някъде тройно по-скъпи и много трудно се намират в заведенията ако не си постоянен клиент, или много близък със собственика не ти ги предлагат дори. Спомням си миналото лято ме почерпи бивш шеф на ресторант където съм работила с малките каламари и на съседната маса видяха, поръчали на сервитьора а той понеже беше нов и не знае как да им отговори за да не ги обиди и им занесе една порция. Малееее шефа побесня. Беше го яд, не че е загубил той парите ще си ги вземе а защото трудно се намират и няма да има за някой редовен клиент.
Сега е периода на кралските скариди, в момента струват 5 евро пресни на пазара.
Аватар
mirrea

ПредишнаСледваща

Назад към Мъжете знаят защо